У Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України створено кімнату-музей Другої світової війни

6 травня 2021 року
     
       До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та з метою залучення студентської молоді до вивчення й дослідження історичної спадщини українського народу періоду Другої світової війни, формування освіченої особистості, виховання патріотизму і любові до України у Відокремленому структурному підрозділі «Ніжинський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» створено кімнату-музей Другої світової війни.

       Кімната-музей постала як результат творчої пошуково-дослідницької, експозиційної роботи викладачів та студентів коледжу, також для інформаційного наповнення стендів було  використано матеріали Українського інституту національної пам’яті.

       Основним символом музею є червоний мак як загальноприйнятий у світі атрибут пам’яті жертв війни, й обрана кольорова гама цієї квітки – поєднання червоного і чорного кольорів, які в усі часи і для українців мали символічне значення та використовувалися як в матеріальних, так і духовних надбаннях («Два кольори мої, два кольори…», як у Дмитра Павличка). Враховуючи обставини воєнних часів, ці кольори  набули ще й нового значення: чорний – символізує рідну землю, а червоний – кров, пролиту за Україну.

       Тематика кімнати-музею розкривається в документах, фотокартках, особистих речах безпосередніх учасників подій, макетах зброї та зразках військового спорядження, картах тощо. Частиною експозиції кімнати-музею є бліндаж.

      Пошукова робота триває. Нині працюємо над наповненням експонатами, збираємо інформацію для створення додаткової експозиції з історії Ніжина в роки Другої світової війни. Тож запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цієї роботи, а зацікавлених – до огляду  кімнати-музею.
Наталія Шевченко, заступник директора з виховної роботи

https://youtu.be/ood2Lu-yCXA

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook