Сезон лісових пожеж. Як не допустити займань минулорічного масштабу?
Розпочався період, коли фактично кожен тліючий сірник або недопалок може перетворитися на масштабну катастрофу.
З початку року лісові масиви Держлісагентства вже сколихнули 53 пожежі, вогонь пройшов 36 гектарів. Ця кількість пожеж у 18 разів менша ніж за аналогічний період минулого року.
Всього за минулий рік понад 2 500 пожеж, які сталися у лісовому фонді нанесли державі збитків на суму 19.3 млрд. гривень. Вогонь спричинив не лише колосальні фінансові втрати, а й наніс непоправної шкоди довкіллю.
Аби не допустити подібних наслідків, цьогоріч було розпочато посилену кампанію з протидії масовим пожежам в екосистемах.
Роман Абрамовський: «Україна дійсно входить в пожежонебезпечний сезон. Температурні показники зростають, тому ми чи не щодня фіксується все більше осередків займання. Тому проведена робота має бути комплексною та здійснюватися одразу в двох напрямках. По-перше – це просвітницькі заходи для населення. По друге – мають бути відпрацьовані механізми вчасної локалізації та ліквідації осередків займання».
Тому Міндовкілля спільно з ДСНС України, Державне агентство лісових ресурсів України,Державне агентство України з управління зоною відчуження,Державне агентство водних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, представниками облдержадміністрацій та установ природно-заповідного фонду працюють над координацією дій, аби максимально швидко локалізувати та долати наслідки пожеж.
Які кроки вже реалізовано?
- відпрацьовано взаємодію всіх відповідальних служб;
- проведено спільні навчання персоналу, який бере участь у виявленні та ліквідації пожеж; проведено польові навчання з відпрацюванням змодельованих пожеж;
- здійснюється огляд населених пунктів, які межують з лісовими масивами;
- триває роз’яснювальна робота серед населення.
Також спільно з Держлісагенством розбудовуємо систему раннього виявлення лісових пожеж. Наша амбіційна мета – аби кожен лісгосп був оснащений камерами відеоспостереження із застосуванням GPS-трекерів, які забезпечуватимуть цілодобовий нагляд та дозволятимуть виявляти перші ознаки займання.
Джерело: Відкритий ліс. https://www.openforest.org.ua/163743/