На факультеті ветеринарної медицини проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукові передумови оптимізації органічного бізнесу»

19 квітня 2021 року
В рамках V Міжнародного конгресу «ОРГАНІЧНА УКРАЇНА 2021 - ТРАНСФОРМУЄМОСЯ. СИЛЬНІШІ. РАЗОМ», що тривав впродовж 15 - 17 квітня 2021 року, відбулася друга онлайн Міжнародна науково-практична конференція «Наукові передумови оптимізації органічного бізнесу». Дана конференція була проведена на базі факультету ветеринарної медицини. До роботи у якості відвідувачів доєдналось близько 100 слухачів. Завдяки онлайн-формату заходу відбулося розширення географії учасників. Незважаючи на закриті кордони, конференція дозволила представникам органічного бізнесу та науки з усього світу розглянути способи досягнення спільної мети – виробництва якісної і безпечної продукції, збереження довкілля, поліпшення благополуччя тварин в різних куточках земної кулі.

Для учасників конференція стала доброю нагодою отримати інформацію про новітні наукові розробки та їх застосування на практиці, сучасні підходи органічного виробництва, експертні доповіді від провідних світових фахівців у галузі ветеринарії та АПК.
Метою заходу було підвищити обізнаність фахівців, технологів, лікарів ветеринарної медицини, виробників, освітян та громадськості щодо необхідності та перспективності ведення органічного виробництва; ознайомити учасників із новітніми розробками та відкриттями вчених та наукової спільноти; надати інформацію та платформу для обміну досвідом щодо методів та способів ведення органічного тваринництва; акцентовано розглянути нагальні проблеми та складнощі у цій галузі. Запропонувати шляхи їх вирішення.
Проведенню наукової конференції передувало два насичених дня конгресу, що проходили також онлайн. Усі три дні було забезпечено синхронним перекладом. Здійснено відеозапис усіх доповідей. Який буде надіслано усім зареєстрованим учасникам, так само як і презентації доповідей спікерів.

З вітальним словом до учасників звернувся Микола Цвіліховський — декан факультету ветеринарної медицини, д.біол.н., акад., НУБіП України, який зазначив, що виробництво органічної продукції тваринництва — запорука здоров'я людства.

Президент ГС "Органічна Україна" Олена Корогод (Березовська) відзначила необхідність співпраці науки і бізнесу та наголосила на необхідності поглиблення знань про органічне виробництво і роль закладів вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва задля сталого природокористування. Приємно, що саме Національний університет біоресурсів і природокористування України є партнером цього заходу, адже в самій назві цього Університету звучить турбота про довкілля!

Національний експерт Олександр Каліберда від імені проекту "Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства" привітав учасників конференції та надав інформацію про функціонування Платформи знань з органічного виробництва. На якій розміщено і продовжує розміщуватися експертна інформація про органічне тваринництво, рослинництво, аквакультуру тощо. Тези доповідей нинішньої та минулорічної конференції також будуть розміщені на даній платформі.