Відновлення лісів на Луганщині займе десятки років
В онлайн-форматі відбувся круглий стіл на тему «Розвиток міжвідомчої координації для моніторингу, запобігання та боротьби з лісовими пожежами». Модератором виступив керівник Регіонального східноєвропейського центру моніторингу лісових пожеж, професор кафедри лісівництва НУБіП Сергій Зібцев. У обговоренні взяли участь представники лісового господарства Житомирської та Луганської областей. Ці регіони найбільше постраждали від лісових пожеж у 2020 році.
Учасниками наради від Житомирської області зазначено, які саме заходи проведено для попередження та мінімізації загоряння та наслідків. Зокрема, придбаного обладнання та устаткування, терміни та порядок відтворення лісів (приблизно 7 тис. га відтворення лісів в рік). Зазначено, що державні лісогосподарські підприємства Житомирської області суттєво збільшили обсяги вирощування посадкового матеріалу для забезпечення додаткових робіт з відтворення лісів.
Представником «Житомироблагроліс» наголошено, що необхідність проведення оцінки впливу на довкілля та дотримання вимог сезону тишу унеможливлює вчасну ліквідацію наслідків лісових пожеж та сприяє розмноженню шкідників та хвороб пошкодженої деревини.
Сергієм Зібцевим надано узагальнення існуючої ситуації з попередження та недопущення катастрофічних наслідків лісових пожеж. Серед іншого наголошено, що пожежонебезпечний період суттєво збільшився. “Працівники лісового господарства мають це враховувати”, – підсумував пан Зібцев.
Захід відбувся за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»
Джерело: Відкритий ліс. https://www.openforest.org.ua/161133/