ПОНЯТТЯ ЯК ЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

26 лютого 2021 року

   26 лютого 2021 року відбулася відкрита лекція доцента кафедри філософії та міжнародної комунікації Матвієнко І.С. для студентів 2 курсу гуманітарно-педагогічного факультету, спеціальності «Соціальна робота» з дисципліни «Логіка» на тему: «Загальна характеристика поняття».
Лекція відбулася в дистанційному режимі через відео-конференцію Zoom-Meeting. Адже в Україні введені певні правила проведення навчального процесу в зв`язку з карантином через епідемію Covid-19.

   Наука логіка займається законами правильного мислення. Завдання логічного дослідження - виявлення і систематизація певних схем (законів) правильного міркування, що врай важливо для соціальних працівників, які теж мають справу з мисленням, але не як зі строгою системою, як логіка, тобто через поняття, судження та умовиводи, а більше як дослідження мисленого та чуттєвого в людині. Правильне застосування понять для соціальних працівників набуває особливого значення, саме тому дана тема лекції є актуальною і практично обґрунтованою.

   Пізнаючи предмети і явища навколишнього світу, виділяючи в них певні суттєві та не суттєві ознаки, ми висловлюємо поняття. В поняттях ми відображаємо навколишній світ, через узагальнені образи предметів та явищ. Вміння оперувати поняттями й формулювати судженням, а також правильно будувати умовиводи, доведення, прищеплює соціальним працівникам вміння критично мислити та застерігає від можливих логічних помилок.

   Присутні на лекції колеги відзначили чітку логічну побудову заняття, практичну цінність, професійний підхід, використання різних педагогічних прийомів утримання уваги студентів та співпраці з ними. Лекція була прочитана на високому науково-методологічному та професійному рівні. Студентів зацікавила практична сторона визначення понять та застосування їх в соціальній роботі.

Світлана Сторожук,
професор кафедри філософії та міжнародної комунікації

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook