Аспіранти НУБіП України стали учасниками курсу «AGMEMOD економічна модель часткової рівноваги для аграрного сектору – застосування для наукових та викладацьких цілей»

1 лютого 2018 року

 Продовжуючи тісну співпрацю з проектом Німецько-український агрополітичний діалог на економічному факультеті НУБіП України 15 січня 2018 року стартував спецкурс «AGMEMOD економічна модель часткової рівноваги для аграрного сектору – застосування для наукових та викладацьких цілей». Лектор курсу – експерт з агрополітичного діалогу к.с.-г.н. Марія Богонос.

 Можна було б назвати AGMEMOD так: а що буде, якщо… Адже в цьому вся її суть – аналіз до яких наслідків призведе те чи інше рішення, говорить авторка проекту Марія Богонос. Звісно, моделювати аграрну політику непросто, тому вдвічі приємніше, що НУБіП має для цього ресурси, які дозволяють це зробити грамотно. Коли я розпочала цю роботу, Україна в AGMEMOD була представлена рівно настільки, щоб її європейські учасники могли прораховувати свої моделі. Переконана, наша країна повинна виписувати свої «Аграрні перспективи» з допомогою AGMEMOD і вписувати їх в існуючі європейські.

   Для науковців є ще один плюс моделі – це гарна база для публікації наукових програм і статей у міжнародних виданнях.
     Коли з ініціативи декана економічного факультету Анатолія Діброви ми розпочали спочатку ознайомчий, а потім і поглиблений курс з AGMEMOD, то не очікували, що він виявився настільки ефективним. Його випускники вже можуть працювати з цією моделлю самостійно, тобто пішов процес її передачі. Звісно, це велика заслуга тих аспірантів і викладачів, які проявили неабияку працездатність і сьогодні отримали заслужені сертифікати, – Валерії СелівестрМарини ПавленкоАнни ЯкимовськоїІрини Чебан і Алли Чміль.

  Відтепер багато залежить від цих талановитих молодих науковців, які навчились працювати з AGMEMOD і можуть просувати модель далі, наголосив Анатолій Діброва. На кафедрі глобальної економіки вже створили аналітичну лабораторію AGMEMOD. Розраховуємо, що на цій базі не тільки готуватимемо студентів і аспірантів, а й спільно з ННІ післядипломної освіти здійснюватимемо підвищення кваліфікації у цьому напрямку викладачів інших вишів та працівників державних структур. І, безумовно, готуватимемо своє бачення розвитку агрополітики, формуватимемо свої моделі, підкреслив він та подякував німецьким партнерам за плідну співпрацю.

 

     Логічним завершенням презентації стало урочисте відкриття аналітичної лабораторії із застосування моделі AGMEMOD: Марія Богонос і Фолькер Зассе вручили символічний CD, на якому записана програма AGMEMOD.

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook