Конференція Міжнародного конгресу хмелярів світу (International Hop Growers' Convention)

17 червня 2013 року
4-9 червня 2013 року в Україні в м. Києві відбулась конференція Міжнародного конгресу хмелярів світу (International Hop Growers' Convention), що є певною мірою визнання значних досягнень у галузі вітчизняного хмелярства та, насамперед, наукових досліджень вчених Національного університету біоресурсів і природокористування України. Віце-президентом даного заходу у 2011 році у м. Люблін було обрано проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБіП України, професора, академіка НААН України – Мельничука Максима Дмитровича.
Такий захід, який об’єднав представників з понад 12 країн світу, вперше за історію України та бувшого СРСР проходив у столиці України. В ході конференції відбулася презентація новітніх досягнень у галузі хмелярства, де учасники охоче презентували свої національні наукові досягнення, піднімаючи такі питання як: сучасний стан хмелярства у світі; розведення ароматичних сортів хмелю; морфологічні, цитологічні особливості хмелю; біохімічні та генетичні особливості дикого хмелю; біотехнологічний підхід для клонування безвірусного хмелю (Humulus lupulus L.) та утворення органічних хмільників в Україні; сушіння та гранулювання хмелю; біохімічний аналіз хмелю – стратегія, сучасні методи та практичні результати; використання нано-фунгіцидів, для захисту хмелю від цвілевих грибів; науково-дослідна діяльність з проблем бактеріального в’янення хмелю в Німеччині; проблема патогенезу Verticillium albo-atrum; віроїдні захворювання хмелю в Словенії; регулювання біосинтезу лупуліну факторами транскрипції; зміни рівня ендогенних фітогормонів і вплив на карликовість рослин хмелю; фізіологічні потреби хмелю, які уражені хворобами та пошкоджені шкідниками; добрива у органічному землеробстві, тощо.
Також учасники конгресу ознайомилися з виробництвом українського  пива й обговорили з пивоварами корпорації «Оболонь» останні досягнення в галузі пивоваріння із застосуванням хмелю та хмелепродуктів найбільшою пивоварнею в Європі – ВАТ «Оболонь». Науковці обговорили можливості практичного застосування органічного хмелю на безвірусній основі в пивоварінні. Серед делегатів конференції, в якій приймали участь 42 іноземці, всі відмітили багатогранність смакових якостей різних сортів українського пива, під час професійної дегустації на підприємстві.
Практичні кроки вирощування безвірусного хмелю сортів української та американської селекції науковці побачили, відвідавши науково-дослідний хмільник НУБіП України в ВП НУБіП України «НДГ Ворзель». Надзвичайну здивованість викликала оригінальна органічна технологія вирощування хмелю без використання жодних агрохімікатів та пестицидів університетськими вченими. Особливо приємним фактором для української сторони була значна перевага в рості рослин українського сорту хмелю «Національний» над двома сортами американської селекції «Nugget» і «Newport».
Під час відвідування ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» до уваги хмелярів було представлено високо-технологічну та економічно-доступну для невеликих хмелегосподарств лінію з гранулювання шишок хмелю «Еко-Біо 100», яка при витрачанні 2 кВт/год електроенергії продукує 100 кг високоякісної гранули хмелю холодного пресування. Цікаво, що даний гранулятор виготовлений науковцями НУБІП України спільно із чеськими колегами. Також делегати конференції були вражені роботою заводу з виробництва олії та біодизелю, відмітили про перспективи переробки ефіро-олійних рослин.
Враховуючи значний особистий внесок в розвиток сучасних науково-селекційних результатів в хмелярстві, в тому числі і України делегати конгресу також відвідали Верховну Раду України. Під час офіційної екскурсії, Президента наукової комісії IHGC доктора Елізабет Зайгнер (Баварія, Німеччина) було нагороджено Іменним годинником від Голови Верховної Ради України – Володимира Рибака. Біля картини «Державотворення України» цінну нагороду вручив Заступник керівника апарату Верховної Ради України – Володимир Яловий.
Цей науковий захід однозначно був загальнодержавного масштабу, і всі делегати конгресу відмітили про те, що профільні науковці НУБіП України, на сьогоднішній день являються основним центром наукового супроводу в хмелярстві і саме українських науковців було запрошено до участі в численних селекційно-генетичних, вірусологічних, виробничих та органічних проектах Європи та світу. В цілому в роботі конгресу Україну представляли біля двадцяти науковців НУБіП України, серед яких були наші директори ННІ, НДІ, декани та керівники університетських господарств. За результатами роботи конференції Мельничуку Максиму Дмитровичу було продовжено термін перебування на посаді Віце-президента конгресу на наступні 2 роки. Зазначимо також, що нашим Видавничим центром НУБіП України видано збірник наукових публікацій конгресу, який розійшовся тиражем по всьому світі. Президент конгресу Е. Зайгнер та всі науковці виразили велику вдячність нашому ректору і працівникам університету, діловим партнерам та спонсорам конференції, серед яких перше місце беззаперечно віддано НУБіП України, ВАТ «Оболонь», Луцькому пивзаводу «Земан», Банку «Національні Інвестиції», готелю «Київ», ресторану «Проходимець на Подолі», ТМ «Смачне каченя», ТМ «Високий посол», сільськогосподарській корпорації «Сквира», підприємству «Апекс»,  компанії «Перше екскурсійне бюро».
Заключна зустріч конгресу в Києві була надзвичайно конструктивною в плані консолідації роботи конгресу та існуючих профільних наукових організацій в хмелярстві всього світу. Було заплановано наступну зустріч провести разом із представниками інших організацій у галузі і виробництва і механізації хмелю. Ми горді за те, що Україна продемонструвала ще раз, що ми високоінтелектуальна нація і можемо йти у ногу із світовими лідерами у багатьох галузях народного і сільського господарства.

Служба проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності. 



Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook