Підсумкове засідання кафедри у 2020 році
29 грудня 2020 року відбулось засідання кафедри генетики, селекції і насінництва
ім. проф. М.О. Зеленського.
На засіданні колектив кафедри заслухав інформацію в. о. завідувача кафедри Олександра Макарчука про результати роботи агробіологічного факультету за 2020 рік та поставлені завдання на 2021 рік.
На 2021 рік перед науково-педагогічним персоналом кафедри постали наступні завдання:
1. Оновити і суттєво посилити методи і форми профорієнтаційної роботи. Встановити відповідальність НПП кафедр за залучення абітурієнтів. Продовжити й поглибити позитивний досвід співпраці з Національним еколого-натуралістичним центром МОН України, щодо залучення на навчання обдарованої молоді – переможців Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер».
2. Переглянути структуру існуючих навчальних планів, зокрема, щодо уникнення дублювання змісту дисциплін і посилення практичної підготовки.
3. Зробити більш дієвою співпрацю з виробництвом та бізнесом, формування синергетичного ефекту від наукової та освітньої діяльності, впливу представників підприємництва на узгодження навчальних планів, тематики курсових, дипломних робіт, баз проходження практики та працевлаштування випускників.
5. Посилити вимоги до якості підготовки випускних бакалаврських та магістерських робіт: збільшити частку власних досліджень, раціональне зменшення загального об’єму випускної роботи, уникнення дублювання тематики випускних робіт та дотримання плану постійного оновлення змісту і методик виконання робіт, продовжити практику проведення постерних презентацій. Неухильне попередження плагіату, використовуючи систему «Антиплагіат».
6. Продовжити розробку, впровадження та повну атестацію електронних навчальних курсів, використання відеофільмів, презентацій і мультимедійних програм з дисциплін, що вивчаються студентами базового закладу університету та регіональних навчальних закладів, розміщених на платформі Elearn.
7. Розширити практику створення спільних наукових і методичних розробок науково-педагогічних і педагогічних працівників відокремлених підрозділів із кафедрою, залучати до наукової роботи студентів відокремлених підрозділів. Продовжити роботу зі створення та функціонування сучасних навчально-науково-виробничих центрів, лабораторій, виконання спільних наукових досліджень у співпраці з комерційними установами й організаціями, у т.ч. НААН, НАН України.
8. Посилити використання можливостей співпраці з провідними науковими закладами України і зарубіжжя з метою спільного використання сучасної матеріальної бази.
9. Залучати для викладання окремих лекцій з технологічних дисциплін науково-викладацький персонал закордонних вузів-партнерів та провідних фахівців з виробництва.
10. Співробітникам кафедри забезпечити подальше зростання публікацій у виданнях, що індексуються наукометричними базами SCOPUS та Web of Science.
11. Активізувати роботу по залученню додаткових джерел фінансування наукових досліджень, в т.ч. і шляхом отримання міжнародних грантів та проектів за всіма напрямами діяльності; збільшити надходження до спеціального фонду за рахунок проведення досліджень та надання наукових послуг.
12. Посилити відповідальність наукових керівників та консультантів за якісну і своєчасну підготовку дисертаційних праць здобувачів. Запровадити практику залучення талановитих студентів, переможців олімпіад та конкурсів наукових робіт до участі у наукових гуртках, аспірантурі, виконання наукових тематик кафедр.
13. Сприяти науково-педагогічним працівникам у підготовці проектних пропозицій.
14. Продовжити роботу зі створення, оновлення і модернізації матеріально-технічного забезпечення на кафедрах та у лабораторіях.
Ухвалили: прийняти завдання до виконання.