25 листопада 2020 року
24 листопада 2020 року для студентів 1 курсу 3 групи скороченого терміну навчання спеціальності «Лісове господарство» було проведено чергову організаційну годину в дистанційному режимі. Проведення таких організаційних годин є важливим не лише з точки зору полегшення адаптації студентів до умов навчання в університеті, але і для успішної навчальної роботи у дистанційній формі. При цьому у студентів виникають багато запитань різного характеру і саме під час такого спілкування із своїми наставниками, іншими науково-педагогічними працівниками кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій, вони можуть отримати відповіді на переважну більшість із них.

На початку зустрічі було проведено аналіз атестації, яка відбулася в осінньому семестрі. Кожен студент звітував за свої результати, роботу з навчальним порталом Університету та електронними навчальними курсами дисциплін, що вивчаються у поточному семестрі. У цілому група відповідально поставилася до атестації, незважаючи на роботу у дистанційному режимі, а в декого і відсутності Інтернету за місцем проживання чи поганого зв’язку. Особлива увага під час аналізу приділялася тим дисциплінам, за якими неатестованих студентів виявилося найбільше – хімії і дистанційному зондуванню землі. Також було зазначено, що успішність у навчальному процесі значною мірою залежить від відвідування занять і своєчасної здачі лабораторно-практичних робіт, модулів тощо. А в умовах дистанційного навчання, коли кожен студент має покладатися на свої знання і вміння користуватися сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, такі вимоги набувають особливої ваги.
Під час організаційної години студенти групи були ознайомлені із термінами проведення зимової екзаменаційної сесії, розкладом складання екзаменів, які вже розміщені на офіційній сторінці ННІ. Приділена була увага і основним положенням «Тимчасового порядку проведення зимової екзаменаційної сесії 2020-2021 навчального року в НУБіП України в умовах адаптивного карантину», яким визначено основні організаційні аспекти щодо дистанційної форми проведення сесії. При цьому важливе значення має належна організація написання екзаменаційних та залікових завдань, захисту курсових робіт та проектів з використанням сучасних комунікацій. Тож до успішного складання сесії студенти мають підійти не лише із високим рівнем знань, але і з досконалим вмінням використовувати сучасні комунікаційні технології.
Особлива відповідальність за таких умов покладається на старосту академічної групи, який поряд із організацією своєчасного складання студентами групи зимової екзаменаційної сесії також повинен забезпечити підтримання комунікації між студентами групи, науково-педагогічними працівниками і дирекцією ННІ лісового і садово-паркового господарства.
С. Дударець,
доцент кафедри відтворення лісів та
лісових меліорацій, наставник групи
Ю. Назаревич,
староста групи