ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «БІОТЕХНОЛОГІЯ: ЗВЕРШЕННЯ ТА НАДІЇ»
ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «БІОТЕХНОЛОГІЯ: ЗВЕРШЕННЯ ТА НАДІЇ»
16 травня 2013, 12:00
Читальний зал навчальнго корпусу №4
ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
«БІОТЕХНОЛОГІЯ: ЗВЕРШЕННЯ ТА НАДІЇ»
(Київ, 16-17 травня 2013р.)
За останні десятиліття розвиваються дослідження в різних напрямках біотехнології. Результатом цього є створення нових технологій захисту та оздоровлення навколишнього середовища, отримання ферментів, антибіотиків, енергоносіїв, мікробних препаратів для підвищення врожайності та способів введення в культуру лікарських та технічних культур тощо. Цим актуальним проблемам сьогодення була присвячена ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Біотехнологія: звершення та надії», яка проходила з 16-17 травня 2013 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Організатором був Науково-дослідний інститут рослинництва, екології і біотехнології, Науково-дослідний інститут рослинництва, ґрунтознавства та сталого природокористування, а саме факультет біотехнології.
На конференції представили свої роботи близько 140 студентів, аспірантів та молодих вчених зі всієї України, а саме: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет харчових технологій, Донецький національний університет, Житомирський національний агроекологічний університет Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавство і сортовивчення, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича , Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр НААН України (Крим), Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН (Чернігів), Національний університет «Львівська політехніка», ВП НУБіП України «Ірпінський економічний коледж», Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Інститут високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ну і звичайно ж Національний університет біоресурсів і природокористування України. В роботі конференції брали участь доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АНВО України, відмінник освіти України, в.о. директора ННІ рослинництва, екології і біотехнологій, Демидась Г.І. та інші вельмишановні гості, які й розпочали пленарне засідання. Першим виступив доктор біологічних наук, професор, академік НААН України, професор Навчально-наукового центру «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка Бойко А. Л. з доповіддю «Рабдовіруси в агроценозах та біотехнологічних процесах», Таргоня В.С. доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, професор кафедри агробіотехнологій – «Інтегроване використання біотехнологічних альтернатив в сільськогосподарському виробництві», Кошевський І.І. – доктор біологічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри молекулярної біології, мікробіології та біобезпеки «Використання біологічних препаратів в захисті рослин».
Робота конференції проходила в чотирьох секціях: сільськогосподарська, природоохоронна та промислова біотехнологія; альтернативна енергетика; біосенсорика та нанотехнології; фізіологія рослин та біологічний захист. Було заслухано близько 50 доповідей і розглянуто такі наукові питання як: отримання фізіологічно-активного посівного матеріалу, поверхнево-активні речовини, вплив регуляторів росту, особливості отримання асептичної культури, вплив біопрепаратів, розвиток альтернативної енергетики, перспективи розвитку біопалива в Україні та інші не менш цікаві та важливі питання.
Особлива увага приділялася обговоренню досягнень з біологічного захисту та їх ефективність (Бальвас К.М., Пига О.Д.), вплив регуляторів росту на якість продукції, електромагнітного випромінювання на гриби, план ризу та фітоциду на мікробні угруповання (Дорош Г.П.,Дем’янчук Л.С.,Владунська А.М., Тугай А.О. ).
Загалом конференція пройшла успішно та завдяки хорошій організації ще й цікаво, адже, не зважаючи на щільний та насичений графік, гостям з інших університетів було проведено цікаві екскурсії, де вони мали можливість ознайомитися з визначними історико-культурними пам’ятками столиці України. Велике захоплення викликало відвідання ботанічного саду НУБіП України, адже нам дійсно є чим пишатись.
Закінчилася конференція підведенням підсумків: найкращою було визнано доповідь студентки Національного університету харчових технологій Антонюк С.О., друге місце в студентки нашого університету Бальвас К.М. і третє місце Коваленко М.С. – Харківський університет імені В.Н. Каразіна. Всі учасники отримали збірник тез, програму конференцій сертифікат, який засвідчував їхню участь ну й звичайно масу позитивних емоцій та досвіду.
Завдяки проведенню таких конференцій ми можемо сподіватись, що здобутки молодих вчених будуть максимально реалізовуватися в сільському господарстві, природоохоронній та промисловій біотехнології, в альтернативній енергетиці, біосенсориці та інших не менш важливих галузях.
Мельничук Т.В.
студентка 4 курсу факультету біотехнології
Голова СО факультету