ЗАХИСНІ ДИХАЛЬНІ МАСКИ, ЯК ЗАСІБ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ПРИ КОРОНАВІРУСІ!

17 жовтня 2020 року

 Щоб упередити можливі Ваші сумніви і коментарі, відразу потрібно зауважити, що стосовно ефективності захисних масок поширені різноманітні думки і дискусії. На підставі їх глибокого аналізу випливає логічний висновок: в пандемічній коронавірусній ситуації, яка склалася в реальності, було б просто, попри всі відомі дискусії, нерозумним відмовитись від їх застосування і використання! Адже, як би там не дискутувалось, маски – це різновид респіратора, засіб індивідуального захисту органів дихання від попадання в них будь-яких аерозолей, а в наш час з вірогідною присутністю в них вірусу Covid-19, а ще також ефективний засіб від розповсюдження на інших цього вірусу хворими, або його носіями без клінічних ознак захворювання!

Маски, безсумнівно, попереджують розповсюдження вірусних часток при кашлі і чханні! Але ефективність і дієвість масок дійсно залежить від чисельних чинників!
Перш за все, це залежить від їх різновидів і якості! Маски можуть бути промислового виробництва і саморобні! Краще віддати перевагу промисловим, які відповідають стандартним вимогам по тканинним матеріалам і антисептичним критеріям!
Маски можуть бути медичними і немедичними або побутовими! Звісно мікробіологічний захист медичних масок значно вищий!
Маски бувають одноразового і багаторазового використання! Безумовна перевага у одноразових масок! Бо ніяка термічна, хімічна чи інша обробка не забезпечує повного поновлення захисних властивостей масок, а кожна наступна обробка їх зменшує все більше!
Маски обов'язково необхідно носити в приміщеннях зі скопиченням людей, або там, де важко зберігати безпечну в 2 м дистанцію, в навчальних аудиторіях, в гуртожитках, в адміністративних приміщеннях, в транспорті, в суспільних місцях, в магазинах, в аптеках, в лікувальних закладах тощо!
Маска повинна прилягати до обличчя, підходити до нього за розмірами, прикривати повністю рот і ніс, при наявності пружинної верхньої вставки моделюватисть до конфігурації носа, повністю прикривати підборіддя!
Вологість маски значно знижує її безпекову ефективність!
Ця ефективність також різко падає після 3 годинного використання маски!
Як і часті дотики до неї руками і переміщення її по обличчю, на бороду!
Суха стерилізація, термічна обробка, дезінфекція масок, які зараз запроваджені на законодавчому рівні навіть в США, обгрунтовуються економічною доцільностю, але все ж зменшуєють гарантію їхньої дієвості!

І УПЕРЕДЖУЮЧИ ВАШІ МОЖЛИВІ ЗАПИТАННЯ, ЩЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ ТАКІ ДОПОВНЕННЯ:

Носити маску на відкритому повітрі, при дотриманні 2 м дистанції недоцільно!
Немає сенсу носити маску дома, якщо ви здорові!
Тим, хто себе погано почуває і має ознаки застудного захворювання, не варто виходити з дому навіть в масці!

Джерело

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook