На кафедрі ветеринарної гігієни ім.А.К.Скороходька заняття проходять почергово - у лабораторії та на свіжому повітрі з дотриманням правил карантину
Проблема охорони і використання джерел водопостачання в Україні пов'язана як з обмеженими запасами прісної води, так і нерівномірним її розподілом. Недоброякісна вода при напуванні тварин може привести до виникнення багатьох захворювань. Питання охорони здоров'я тварин і є головним лейтмотивом при вивченні курсу «Гігієна тварин».
7 вересня 2020 року лабораторні заняття для студентів 1 групи 3 курсу ФВМ були присвячені саме оцінці якості питної води для тварин, які провели професор Засєкін Д.А і аспірант Шевченко О.Б.
Перша половина заняття була проведена у лабораторії кафедри. Студентами було відпрацьовано визначення хімічних домішок у воді. Зокрема було визначено:
1). Реакцію води;
2). Окиснюваність води;
3). Аміак і амонійний азот у воді;
4). Азот нітратів у воді;
5). Азот нітритів у воді;
6). Вміст сульфатів у воді;
7). Вміст заліза у воді.
Друга половина заняття була присвячена "Санітарно-топографічному обстеженню вододжерела". Зокрема студенти провели санітарно-топографічне обстеження одного з Дідорівських ставків.
Студентам було поставлено завдання по визначенню:
1). Місцезнаходження ставка;
2). Розміри ставка;
3). Грунт дна і стінок ставка та його утворення;
4). Джерело живлення ставка;
5). Матеріал греблі;
6). Висоту підпори води.
Також у реальних умовах вододжерела було відпрацьовано методи визначення фізичних властивостей води: температури, запаху, колірності, прозорості, каламутності тощо.
Приємним і несподіваним був візит заступника декана доц. Деркача С.С. на ставок з метою контролю проведення такого роду занять на відкритому повітрі.
Зазначимо, що студентам сподобалось така мотивація до занять кафедри, група була поділена на 5 підгруп у яких студенти один поперед іншого спішили звітувати про виконання поставлених викладачем завдань.
Дмитро Засєкін, професор
Олексій Шевченко, аспірант кафедри