ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ ДИСТАНЦІЙНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ З ДИСЦИПЛІНИ «ОСНОВИ КЕРУВАННЯ ТЕХНІКОЮ» ДЛЯ МАЙБУТНІХ КОНСТРУКТОРІВ НА КАФЕДРІ НАДІЙНОСТІ ТЕХНІКИ
ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ ДИСТАНЦІЙНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ З ДИСЦИПЛІНИ «ОСНОВИ КЕРУВАННЯ ТЕХНІКОЮ» ДЛЯ МАЙБУТНІХ КОНСТРУКТОРІВ НА КАФЕДРІ НАДІЙНОСТІ ТЕХНІКИ
22 червня 2020 року
У період з 08 червня по 20 червня та з 06 липня по 18 липня 2020 року, згідно вимог навчального плану, на кафедрі надійності техніки, у дистанційному режимі проходила навчальна практика з дисципліни «Основи керування технікою». Навчальна практика передбачена для студентів 2 курсу освітнього ступеню «Бакалавр», спеціальності 133-«Галузеве машинобудування» факультету конструювання та дизайну.
Для студентів 2 курсу груп ГМаш-1801, ГМаш-1802 керівниками навчальної практики цього року були призначені науково-педагогічні працівники кафедри надійності техніки:к.т.н., старший викладач Павло Попик та асистент Андрій Засунько.
Робоча програма практики передбачала вивчення наступних тем:
- Органи керування трактора – 6 год.
- Керування колісним трактором – 6 год.
- Керування гусеничним трактором – 6 год.
- Проведення оранки, культивації – 6 год.
- Проведення посіву, догляду та збирання культур - 6 год.
З методичними рекомендаціями та завданнями щодо їх виконання можна було ознайомитися на сайті кафедри надійності техніки.
За результатами проходження навчальної практики студенти оволоділи наступними вміннями:
- проводити практичні роботи з підготовки тракторів і спеціалізованої мобільної техніки до роботи;
- виконувати регулювання механізмів та систем тракторів і с.-г. техніки для забезпечення їх роботи з належною продуктивністю та економічністю;
- аналізувати експлуатаційні показники тракторів і самохідних комбайнів;
- обґрунтовувати основні робочі параметри тракторів, самохідних комбайнів та їх складових для ефективного використання мобільних енергетичних засобів у сільськогосподарському виробництві.
Слід відмітити кращі звіти студентів 1 групи - ГМаш-1801: Владислава Шманенко, Ігоря Максименка та Максима Антала.
Кращими виявились звіти студентів 2 групи - ГМаш-1802: Костянтина Поповича, Богдана Оксімчука.
Неабияку зацікавленість до здобуття практичних навичок з керування самохідною сільськогосподарською технікою проявили студентки груп: ГМаш-1801 Вікторія Киця,Ольга Поварчук, ГМаш-1802 Дар’я Лихачова, Людмила Наливайко. Отримані студентами теоретичні і практичні знання з експлуатації тракторів та самохідних комбайнів дозволяють в майбутньому успішно здати кваліфікаційний іспит та отримати посвідчення тракториста-машиніста категорій А1, А2, В1.
Необхідно також відзначити високий рівень організаційної роботи при проведенні дистанційної практики старост академічних груп ГМаш-1801 – Олени Йолдич та ГМаш-1802 – Богдана Оксімчука.
Керівники практики переконані, що студенти факультету конструювання та дизайну змогли реалізувати програму навчальної практики, яка пройшла у дистанційному режимі. Співробітники кафедри надійності техніки впевнені, що отримані знання студенти трансформують у вибір тематики для дипломного проектування, в успішну кар'єру та у майбутню виробничу діяльність.
Керівники практики:
Павло Попик, к.т.н., ст. викладач,
Андрій Засунько, асистент