Відокремлені підрозділи університету впевнено завершують навчальний рік в умовах карантину

11 червня 2020 року
     11 червня відбулася традиційна нарада з керівниками відокремлених підрозділів університету в режимі відеоконференцзв’язку.

     Відкриваючі нараду, ректор університету Станіслав Ніколаєнко поінформував про свою участь спільно з іншими ректорами провідних українських вишів у нараді з Президентом України, за наслідком якої напрацьовується стратегія розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, акцентував на тому, що бачить у цій стратегії місце і для висвітлення розвитку відокремлених підрозділів. Також Станіслав Миколайович окреслив коло найважливіших завдань сьогодення, серед яких: організоване завершення навчального року в умовах карантинних обмежень, підготовка та проведення вступної кампанії, забезпечення реалізації ступеневої освіти.

     Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша зосередив увагу директорів на двох важливих питаннях – забезпечення проходження акредитації за правилами НАЗЯВО, обов’язковій підготовці випускників до складання зовнішнього незалежного оцінювання для коледжів і єдиного вступного іспиту для вступників до магістратури. Сергій Миколайович закликав директорів зробити усе можливе для забезпечення успішності зазначених процесів.

     Начальник юридичного відділу Андрій Бова зупинився на реалізації наказу Міністерства освіти і науки України щодо змін назв коледжів – відокремлених підрозділів Університету. Андрій Петрович озвучив алгоритм виконання поставлених завдань: розроблення макетів печаток, бланкової продукції, вивісок тощо, чим можна займатися вже зараз, завершення узгоджень розроблених проектів нових положень і підготовка їх до затвердження, проведення державної реєстрації та переоформлення ліцензій, довіреностей керівникам, що відбуватиметься протягом вересня-жовтня.
     Далі до слова запросили керівників відокремлених підрозділів, які інформували керівництво університету про стан справ. Цього року запровадження карантину, різні епідеміологічні стани регіонів зумовили відмінності в організації проведення випускних і перевідних іспитів, вручення документів про освіту випускникам тощо. Так, Ірпінський економічний коледж через високу кількість інфікованих на Covid-19 у місті всі заходи проводитиме виключно в онлайн режимі. Інші заклади планують поєднувати очну форму роботи з дистанційними, адже для багатьох студентів є неможливим забезпечити якісний інтернет для зв’язку.

     Чильну увагу було прикуто й до проходження первинної акредитації бакалаврських освітніх програм. Директор Рівненського коледжу Ярослав Корсун поінформував про успішне проходження акредитації зі спеціальності Інженерія програмного забезпечення, проте зауважив про деякі складності в розгляді питань ще двох програм – Геодезія і землеустрій, Облік і оподаткування, які ще не розглядалися структурами НАЗЯВО. Про підготовку до акредитаційних експертиз доповідали й директори Ніжинського Олена Литовченко та Бережанського – Світлана Пилипишин коледжів. Експертизи НАЗЯВО у цих закладах мають відбутися 15-17 та 18-20 червня.

  

  

     Директор Бережанського інституту Мирон Жибак та заступник директора Ніжинського інституту Ірина Демчук поінформували про підготовку випускників-бакалаврів до єдиного вступного іспиту з іноземної мови, аналізували прогнозований вступ до магістратури.
     Директори Бобровицького – Ольга Гордієнко, Боярського – Сергій Кропивко, Заліщицького – Володимир Глова, Мукачівського – Юрій Садварі і Немішаївського – Володимир Альохін коледжів поінформували про стан справ щодо завершення навчального року, проведення ремонтних робіт, робіт на дослідних ділянках і господарствах тощо. За умов благополучного епідеміологічного стану Володимир Альохін запросив керівництво і колег відвідати коледж.

  

     Зупинилися й на питаннях реалізації ступеневої освіти. За прогнозами переважна більшість закладів планує збільшити показники вступу своїх випускників до базового закладу. Найбільш суттєво – на 20% ці показники планують збільшити в Боярському, Заліщицькому та Мукачівському коледжах. Суттєво у цій роботі допомагає й організація навчання в міжкафедральних навчальних лабораторіях при відокремлених підрозділах, збільшення кількості спеціальностей у яких також обговорили на нараді.

     На завершення Станіслав Ніколаєнко закликав усіх керівників при проведенні іспитів і поселенні у гуртожитках чітко дотримуватися карантинних обмежень, встановлених Урядом; забезпечити реалізацію права на освіту усіх студентів, не дивлячись на можливості забезпечення інтернет-зв’язком. Також ректор дав ще ряд конкретних доручень, над виконанням яких працюватимуть учасники наради.

Олег Єресько,
начальник відділу регіонального розвитку,
дистанційної освіти та заочного навчання  

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook