3 травня – День Кондитера

5 травня 2020 року

    3-го травня в Україні святкують День кондитера. Це не просто фахівці, які тішать нас десертами, а й справжні митці, які вже давно довели, що робота кондитера порівнюється з роботою художника та архітектора. День кондитера бере свій початок із 1932 року, коли був заснований Всесоюзний науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.

    Вперше в Європу ввезли кондитерські вироби під час мусульманського вторгнення в далекому VII столітті. Цікаво, що до того моменту європейці тішили себе лише свіжими фруктами та сухофруктами. Першими ж були єгиптяни, які вміло готували смачні десерти з суміші меду, фруктів, прянощів, горіхів та інших зерен. Перші кондитерські вироби в Європі з'явилися завдяки єгиптянам. Слово "кондитер" могло мати іншу назву. Наприклад, була версія "цукровар" або "маршмеллер". Звичне для нас слово походить від італійського слова "кандіере", яке означає "варити в цукрі". А от найбільш стрімкий розвиток на теренах Європи кондитерська справа мала в Венеції (до кінця XV – початку XVI століття).

    Кондитерська справа – точна наука, адже головним правилом цього мистецтва є дотримання пропорцій. Тут уже не вийде додавати інгредієнти "на око", адже такий метод може лише перевести продукти. У кондитерській справі потрібно уважно слідкувати за температурами приготування та в точності дотримуватися рецептури. Ви будете вражені, але круасан винайшли не у Франції. Цей популярний смаколик уперше з'явився в Австрії. В кондитерських літописах навіть існує легенда, згідно з якою, в 1683 році віденський пекар Пітер Вендлер приготував перший круасан на честь безуспішної облоги турками Відня. Популярні у всьому світі макароні з'явилися на світ завдяки сестрам-монахиням ще в кінці 18 століття. Щоправда, тоді вони були не такі яскраві та не мали начинки. Це було просто мигдалеве печиво. На межі 1900-х років про макарони згадав успішний підприємець та майстер Laduree, П'єр Дефонтен. Він й вирішив поєднати два печивка з ганашем (ароматним кремом на основі свіжих вершків, шоколаду та вершкового масла).

     Роботу кондитерів не можна назвати легкою, адже в середньому зміна триває 16 годин, з яких на ногах вони стоять по 12 годин. Як би це дивно не звучало, але більшість кондитерів – стрункі люди, адже вони чудово знають, скільки калорій у цих неймовірних смаколиках. А от найбільш дивовижні цукерки виготовляють в Фінляндії. Там можна знайти кислі, солоні та навіть зі смаком нафти.

 

Тетяна Гавриленко,
студентка 3 курсу 3 групи,
спеціальність «Технологія виробництва і
переробки продукції тваринництва»

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook