Міжнародна співпраця кафедри: одержано новий патент Естонської Республіки
Приємною новиною березня 2020 року стало повідомлення про одержання нового патенту Естонської Республіки міжнародним колективом авторів у складі науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України — професора кафедри механіки, заслуженого винахідника України, доктора технічних наук, академіка НААН України Володимира Михайловича Булгакова і голови ради роботодавців НУБіП України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора, академіка НААН України Валерія Васильовича Адамчука, та науковців Естонського університету природничих наук — професора кафедри інженерії біосистем, доктора технічних наук Юрія Ольта (Jüri Olt) і директора Інституту технологій Маргуса Арака (Margus Arak).
Device for conveying and separating tubers and root crops (Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів). Патент Естонії EE 05820 B1.
Винахід відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до обладнання для збирання та транспортування бульб та овочів, і може бути використане в машинах для збирання картоплі та овочів для відділення домішок ґрунту та рослинних решток.
Така плідна співпраця наших та естонських науковців має багаторічну історію, адже в попередні роки були опубліковані спільні наукові статті у виданнях, що індексуються Scopus, а у 2019 році цей же самий авторський колектив (Jüri Olt, Margus Arak, Volodymyr Bulgakov, Valerii Adamchuk) також одержав два патенти Естонської республіки (за заявками, поданими у грудні 2016 року):
Device for topping unlifted root crops. Патент Естонії EE 05815 B1
A method and device for conveying and separating tubers and root crops. Патент Естонії EE 05817 B1
Естонський університет природничих наук (естонською: Eesti Maaülikool, EMÜ; англійською: Estonian University of Life Sciences) розташований в Тарту, Естонія – колишній Естонський сільськогосподарський університет, який було засновано у 1951 році як Естонську сільськогосподарську академію.
Естонський університет природничих наук позиціонує себе єдиним естонським вишем, чиїми пріоритетами у академічній та дослідницькій практиці є сталий розвиток природокористування, необхідний для існування людини, а також охорона довкілля і природної спадщини. Університет є центром з досліджень у галузях сільського господарства, лісівництва, тваринництва, ветеринарної справи, економіки, технології харчового виробництва та екологічно сприятливих технологій.
зав. кафедри механіки