Якість, стандартизація та сертифікація в НУБіП України: зустріч десятиріччя

18 жовтня 2012 року
Нещодавно у нашому університеті відбулася Всеукраїнська конференція, присвячена десятиріччю випуску спеціальності «Якість, стандартизація та сертифікація» В НУБіП України. Цей захід сміливо можна назвати майданом зустрічі випускників, студентів, викладачів, науковців та передових міжнародних і вітчизняних компаній у сфері стандартизації та сертифікації.
Спеціальність «Якість, стандартизація та сертифікація» з’явилася у нашому університеті в 2001 році, коли наказом ректора було створено факультет якості, стандартизації і сертифікації продукції АПК, перший в аграрному секторі, і кафедру стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції, як випускаючу кафедру, що на даний час є структурним підрозділом Українського ННІ якості біоресурсів та безпеки життя.
Якість навчальних програм спеціальності «Якість, стандартизація та сертифікація» була високо оцінена Міжнародною організацією зі стандартизації ISO і у 2009 році разом із іншими чотирма університетами зарубіжних країн увійшли в п’ятірку кращих.
Навчальні програми підготовки магістрів даної спеціальності спрямовані на вирішення питань з управління якістю, стандартизації і сертифікації на сільськогосподарських та переробних підприємствах різних форм власності, у науково-дослідних установах, контрольних лабораторіях, органах управління різних рівнів тощо.
Своє перше місце працевлаштування магістри спеціальності «Якість, стандартизація, сертифікація» знаходять у державних та приватних підприємствах України, а саме: ДП «УкрНДНЦ», в обласних центрах стандартизації, сертифікації та метрології, в науково-дослідних інститутах, консалтингових компаніях, що надають послуги з розробляння систем управління якістю та їх сертифікації, у відділах сертифікації супермаркетів, на підприємствах, організаціях та установах.
Випускники даної спеціальності забезпечують розвиток відповідних інноваційних проектів і у структурних підрозділах НУБіП України: підготовка Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК до акредитації за ISO 17025; розробляння та упровадження у діяльність базового закладу НУБіП України системи управління якістю, відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 9004; проведення самооцінювання ВНЗ та участь у Українському національному конкурсу якості за моделлю ділової досконалості Європейського фонду управління якістю.
Завітали на ювілейну зустріч і партнери НУБіП України у сфері стандартизації та сертифікація: Українська асоціація якості, Український клуб аграрного бізнесу, міжнародні сертифікаційні органи - «ТЮФ Рейланд», «Бюро Верітас», «СЖС». Співпраця із передовими компаніями у сфері стандартизації та сертифікації, орієнтація на потреби підприємств-роботодавців є нагальною потребою вишів та запорукою конкурентоспроможності їх випускників.
Щиро вітаємо із ювілеєм наших випускників та запрошуємо до подальшої співпраці у стінах «alma mater».
 
Гуменюк Г.Д., професор
Тавлуй І.П., викладач

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook