ГУРТКІВЦІ КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ І ПАТОФІЗІОЛОГІЇ ІМ. АКАД. І. О. ПОВАЖЕНКА, СТУДЕНТКИ ОЛЬХОВСЬКА А. В. ТА БІЛОКУР Д. С. ВІДПРАЦЮВАЛИ МЕТОДИКУ ВІДБОРУ КІСТКОВОГО МОЗКУ ТА КУЛЬТИВУВАННЯ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН

18 листопада 2019, 14:30

Гуртківцями була проведена науково-практична робота по відбиранню кісткового мозку у корови після забою та культивування стовбурових клітин для банку стовбурових клітин кафедри хірургії і патофізіології ім. академіка І. О. Поваженка в навчально-науковій лабораторії "Центр клітинних технологій у ветеринарній медицині".


Була відпрацьована методика відбору кісткового мозку після забою у ВРХ. Даний метод дозволяє уникнути оперативно-травматичного пошкодження, яке обов’язково супроводжує відбір кісткового мозку, незалежно від кістки, з якої його відбирають, що знижує ризик травматизації тварини.

Дослідили аналіз результатів колонієформуючої здатності та проліферативного потенціалу мезенхімальних стовбурових клітин кісткового мозку великої рогатої худоби після забою на 0 пасажі, який показав, що склад культурального середовища і вік тварини має суттєвий вплив на швидкість прояву колонієформуючої здатності клітин та їх проліферативну активність.

Перспективи подальших досліджень гуртківців. Відпрацювання методик відбору кісткового мозку від дрібних та великих тварин та культивування їх для  дослідження проліферативної активності мезенхімальних стовбурових клітин у молодих та старих тварин, яке має велике значення в подальших дослідженнях при застосуванні цих клітин у клініці, зокрема, під час ушкодження опорно-рухового апарату тварин.


Кандидат ветеринарних наук, асистент
кафедри хірургії і патофізіології
ім. акад. І. О. Поваженка
Р. Бокотько

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook