Виховні зустрічі з куратором – ефективна форма взаємодії між студентами та викладачами на юридичному факультеті
На зустрічі зі студентами 2 групи першого курсу юридичного факультету Олена Чомахашвілі обговорила з ними узагальнені поради студентам від кандидата медичних наук Богдана Божука, які стануть у нагоді задля розвитку гармонійного життя кожного студента.
Здобування юридичної освіти є складним, довгим і цікавим процесом. І лише особисто від кожного студента залежить успішне проходження цього життєвого етапу. Але дні та тижні навчального року минають надзвичайно стрімко і вже зовсім скоро необхідно підводити перші підсумки результатів навчання. Тому мінімізувати ризики від такого навантаження є першочерговим завданням передусім кураторів як наставників першокурсників.
Отож, щоб успішно подолати перші виклики навчального процесу, необхідно:
- Брати на себе відповідальність за своє життя. Одразу слід усвідомити, що лише ви відповідальні за своє студентське життя, як і за життя в цілому. Тому потрібно чітко виділити основні пріоритети в своєму житті, встановити короткострокові та довгострокові цілі і крок-за-кроком до них прагнути. При цьому запорукою успішного закінчення ВЗО є визначення пріоритетною метою саме набуття знань та навичок. А вдало складений навчальний план бакалаврату юридичного факультету НУБіП України вам в цьому допоможе.
- Не пропускати заняття без поважних причин. Намагайтеся не пропускати заняття без вагомих на те причин, а якщо пропустили, то постарайтеся відпрацьовувати якомога швидше, не відтягуючи на кінець семестру та не накопичуючи їх. Велика кількість боргів є великим стресором для студента та часто стає причиною відрахування. Вчасно подавайте відповідні довідки куратору групи та і деканат факультету.
- Обов’язково навчитися основам тайм-менеджменту. Окрім навчання та підготовки до занять студентське життя обов’язково має майоріти яскравими барвами: відпочинком, розвагами, вечірками та зустрічами. Однак слід ефективно розподіляти свій час і тоді можливо встигнути все. Також варто себе налаштувати і на те, що пари в університеті довші і складніші за уроки в школі і правильний розподіл зусиль протягом дня дозволить краще працювати увазі, пам’яті, мисленню.
- Вчитися самостійно працювати з джерелами отримання фахової інформації. Програма навчання в ВЗО переважно складається з самостійної роботи. Тому вміння правильно опрацьовувати джерела інформації стає чи не найважливішою запорукою успішного навчання. Також це допоможе сформуватися навичці самоосвіти, котра є просто необхідною для зайняття гідного місця в професійній спільноті.
- Володіти інформацією про викладачів і представників адміністрації. Одним з провідних компонентів навчального процесу є міжособистісна комунікація між студентом і викладачем. При цьому володіння інформацією про індивідуальні особливості один одного можуть суттєво поліпшити їх спілкування між собою. Задля цього просто користуйтесь сайтом університету.
- Виділяти найважливіші для себе дисципліни. Засвоїти весь об’єм інформації котрий входить до навчальної програми надзвичайно складно. Однак існує ціла низка дисциплін які є складними і надзвичайно важливими для майбутньої професії і фахового зростання. Чітко виділивши для себе ці дисципліни ви зможете диференційовано підходити до вивчення і зекономити час на підготовку.
- Приймати участь в позааудиторному житті університету. По-перше – це цікаво, по-друге – це допоможе вдосконалювати різноплановість вашої особистості, по-третє – це можливість розкрити в собі науковий, громадський, спортивний чи артистичний потенціал. Це зробить вас відомими серед студентського загалу, що може суттєво полегшити ваше спілкування як з колегами, так і з викладачами. Також не забувайте відвідувати екскурсії, які організовуються юридичним факультетом до державних та судових установ.
Олена Чомахашвілі,
куратор 2 групи першого курсу юридичного факультету
доцент кафедри теорії та історії держави і права