Життя та творчість Пантелеймона Куліша очима студентської молоді: науково-методичний семінар до 200-ліття від дня народження
Як відомо, без минулого не може бути майбутнього. Згадувати видатних історичних, культурних і громадських діячів минувшини є невід’ємною частиною культурно-просвітницьких заходів у НУБіП України. Святкування 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша стало яскравим прикладом такої практики. Цю важливу дату в історії української культури університет відзначив 26 вересня 2019 р. науково-практичною конференцією на гуманітарно-педагогічному факультеті, очолюваному доктором філологічним наук, професором Василем Шинкаруком.
27 вересня 2019 за ініціативи колективу кафедри філософії відбувся науково-методичний семінар «Літературна, філософська, соціополітична спадщина П. Куліша очима молодих науковців» за участю студентів НУБіП України та старшокласників київських шкіл. Під час круглого столу доповідачі висвітлили різноманітні аспекти теми. Цікавими були доповіді: «Ганна Барвінок і Панько. Життя та кохання дружини П. Куліша» (Орос Б., 1 к., ГПФ), «Куліш – журналіст, редактор і видавець» (Главацька А., 2 к., Ек.ф-т), «Дитинство Пантелеймона Куліша» (Павленко К., 1к., ГПФ), «Пантелеймон Куліш і українська Жорж Санд» (Пономаренко В., 2 к., ф-т АГМ) та «Хутір та цивілізація як полярність у філософії П. Куліша» (Москаленко С., студент 1 к., ф-т ВМ), «Формування філософського світогляду П. Куліша» (Карасюк В., 2 к.,Ек.ф-т), «Вплив української національної традиції на світогляд українців» (Ляшко В., 1 к., ф-т ВМ), «П. Куліш та 13 фактів про перший історичний роман «Чорна Рада»» (Оксенюк Н., 1к., ф-т АГМ), «Хутірська філософія Куліша очима сучасної молоді» (Рудченко Л. та Бутко М., магістри ФЗРЕтаБТ), «Письменницька місія П. Куліша» (Музичук Ю., 1 к., Агр. ф-т), «Куліш як філософ» (Бондарчук І., Чепурний О., 1 к., ГПФ), «Філософські роздуми П. Куліша над минулим українства» (Герус Ю., 1к., ф-т ІТ). Магістр 1-го року ФЗРЕтаБТ Сіненко Богдан представив тему «Неофеодальне суспільство сучасної України», пов’язавши її з хутірською філософією П. Куліша. Його виступ викликав жваві обговорення серед учасників.
Для студентів 1-го курсу це був перший досвід наукових студентських конференцій, тому хвилювання та невпевненість довгий час не покидали їх. Проте наш університет і, зокрема, гуманітарно-педагогічний факультет, ставить за мету готувати студентів до наукової діяльності. Тому майбутні міжнародні діячі, дипломати, економісти, біологи, журналісти, перекладачі, ветеринари, менеджери та агрономи долали страх перед публікою, відповідаючи на запитання присутніх та беручи участь у жвавій дискусії.
Захід став прикладом цікавого, невимушеного діалогу між студентами різних факультетів та школярами, між молоддю сіл та міст України. Філософія П. Куліша змусила замислитись над важливістю українських традицій, над проблемами людського існування, співвідношенням серця та розуму в людині. Саме такі заходи сприяють всебічному розвиткові студентської та учнівської молоді, навчають мислити та орієнтуватися в житті.
Євтушенко Ксенія,
студентка 1-го курсу гуманітарно-педагогічного факультету,
спеціальність «Міжнародні відносини»
Валентина Культенко, Олена Лаута,