Екологічний пікнік-2019: вчимо не лише долати наслідки, а й піклуватися про довкілля

28 вересня 2019 року

28 вересня 2019 року. Цей день видався напрочуд теплим і сонячним. А ще сьогодні в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася унікальна подія – екологічний пікнік, організований факультетом захисту рослин, біотехнологій та екології. Його учасниками школярі шести столичних шкіл, студенти Боярського коледжу екології і природних ресурсів. Більше чотирьох сотень відвідувачів чекала пізнавальна та насичена програма, але про все за порядком.

За задумом головного ідеолога, натхненника і фактично організатора заходу – заступника декана факультету захисту рослин, біотехнологій та екології - Юлії Рибалко екологічний пікнік є місцем для концентрації людей, які поділяють філософію бережливого ставлення до навколишнього середовища, та нових ідей, як запобігти його забрудненню і як його очистити. Ну і звісно наш університет – найкраще місце, де можна здобути вищу освіту за цим профілем. Як зазначив ректор Станіслав Ніколаєнко, знайомлячись з майбутніми вступниками та локаціями, підготовленими організаторами, саме такі заходи якнайкраще розкривають зміст спеціальності, наочно демонструють необхідні знання та допомагають молоді визначитися зі своєю професією.

Відкривали еко-свято проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, декан факультету захисту рослин, біотехнології та екології Микола Доля, директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Геннадій Ржевський. Вони в своїх промовах переконували учасників у необхідності переглядати своє відношення до планети, бути в тренді світових екологічних ініціатив, запевнили молодь у перспективності навчання за екологічною спеціальністю.

 

 

Після короткого офіціозу очі школярів заблищали ще яскравіше: чи то від сонця, чи від насиченої програми пікніку. Екологічний квест, який проходив територією університету, знайомив з навчальними корпусами, ботанічним садом, навчальною пасікою, спортивним корпусом, студентським сквером, алеєю слави, зібрав найспортивніших і найкмітливіших учнів. Чисельні фотозони привабили найменших відвідувачів пікніку та здебільшого дівочу частину молоді. Студентська організація факультету готувала смачнющі напої, куліш та смажила картоплю на саморобних сковородах з дисків борони. Імпровізована хімічна лабораторія проводила яскраві досліди з яєчним білком і реакціями на луги, солі та кислоти, демонструючи, що відбувається в природі. Меккою для малечі стала локація з органічними фарбами і папером. Екобіологи невпинно демонстрували препарати грибів, водоростей, безхребетних… та читали цікаву лекцію з причин цвітіння Дніпра та інших річок України. Тут же школярів вчили користуватися екологічними приладами – радіаційним дозиметром, вимірювачами освітленості та звукових шумів. До речі, радіаційний фон на пікніку був в нормі, а от демонстративні заготовки студентів факультету – куплена у китайському інтернет-магазині прикраса та грунт з Чорнобильської зони заставляв дозиметр «нервувати». Водночас телефони, годинники, особисті речі учасників виявилися безпечними з точки зору радіаційного випромінення – апарат «мовчав». Творча майстерня була відкрита для бажаючих створювати екологічні іграшки, заплітати волосся та творити осінні букети з чарівних квітів. У самому навчальному корпусі №4 бажаючі переглядали найактуальніші виклики сьогодення у сфері екології та дискутували про шляхи їхнього вирішення. Антуражу додавала виставка архітектурних екологічних проектів студентів. Для красунь Mary Kay організували власну студію краси, використовуючи безпечні і екологічні косметичні засоби. Агробіологічний факультет і його підрозділ – плодоовочевий сад – дивували різнокольоровими сортами моркви, різновидами салатів, гарбузів, пригощали і продавали яблука та груші. До речі, одна з груш заважила більше 500 грамів! А які вони соковиті та смачні! Студенти факультету для школярів організували й майстер-клас зі сортування сміття. Увесь п’ятигодинний еко-пікнік розважали студенти факультету, вихованці кафедри культурології та гості з Київського національного університету культури і мистецтв.

Кульмінацією заходу став розіграш призів і сувенірів від організаторів та партнерів. Кожен учасник на вході до зони пікніку реєструвався та отримував номерний браслет. За цим номером випадково обиралися й щасливчики, які отримали екологічні торби, унікальну навчальну літературу та супер приз – квитки на трьох на виставу в одному зі столичних театрів. 

Школярі, а це учні 9-11 класів, та гості еко-пікніку були в захваті від чудово проведеного часу та зрозуміли, що еко – це не тільки боротьба з наслідками, а й спосіб життя. Вони отримали повну інформацію щодо вступу на навчання, проходження підготовчих курсів, участі в олімпіаді для вступу від працівників приймальної комісії та з нетерпінням чекають часу, коли стануть студентами університету.
 
На цьому екологічний пікнік 2019 завершився, закарбувавши в кожному відповідальність за місце, де ми живемо.
 
Денис Рудень
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook