Молодіжна інформаційна компанія з питань змін клімату має продовження.

30 липня 2012, 13:43

 Зміни клімату спричиняють досить серйозний вплив на навколишнє середовище і тому необхідно приймати невідкладні рішення стосовно поглиблення обізнаності населення у цьому питанні. В наш час основною причиною масових викидів СО2 є діяльність людини ,а саме використання енергії, що отримується при спалюванні традиційних джерел пального.
Впровадження альтернативних джерел енергії (біопалива) може стати для людства ключовим аспектом у пом’якшенні негативних проявів змін клімату. Використання лігноцелюлозної сировини може давати більший показник виходу чистої енергії і в той же час сприяти зниженню викидів парникових газів.
1-3 липня 2012року відбувся третій круглий стіл « Стале використання біопалива другої генерації». Місце проведення: університет Матея Бела, м. Банська Бистриця ,(Словацька Республіка). У фокусі було обговорення ризиків вирощування енергетичних культур для отримання біопалива другої генерації. Організатори даного заходу зібрали представників Східної та Центральної Європи з Росії, Білорусії, України, Польщі та Словаччини.
Доцент кафедри ентомології факультету захисту рослин Тетяна Стефановська. зробила пленарну доповідь “Виробництво біопалива: оцінка потенційних чинників, сприяючих зниженню ”. Окремим питанням даної доповіді було висвітлено екологічні ризики пов’язані з шкідливими організмами при вирощуванні міскантусу звичайного (Miscanthus giganteus) та обґрунтування заходів регуляції їх чисельності.
В рамках круглого столу у Банській Бистриці пройшов студентський семінар «Дослідження «Зеленої енергетики» і роль молодого покоління» Проведення семінару було частково здійснено за кошти малого гранту для випускників освітніх програм посольства США в Україні. Семінар наслідував молодіжну інформаційну компанію з питань зміни клімату у 2009-2010 рр. В різних подіях інформаційної компанії приймали участь студенти із трьох університетів: Національного університету біоресурсів і природокористування (м.Київ), Кам’янець-Подільського національного університету та Кременчуцького національного університету. В рамках компанії студенти факультету захисту розробили власний проект із адаптаційних та пом’якшувальних протидій змінам клімату для впровадження їх на локальному рівні. За що вони були нагородженні почесним другим місцем.
На семінарі у Банській Бистриці з доповіддю «Агроекологічні аспекти вирощування енергетичних культур для виробництва біопалива другої генерації» виступила аспірант кафедри ентомології факультету захисту рослин Світлана Кучеровська яка теж приймала участь у молодіжній інформаційній компанії по змінам клімату та вирішила обрати тематику, пов’язану з виробництвом біопалива для проведення дисертаційних досліджень. Особлива увага доповіді аспіранта була приділена розгляду впливу тривалого вирощування багаторічних трав у промислових масштабах на окремі фактори навколишнього середовища (атмосфера, вода, грунт, біорозмаїття) та майбутні перспективи пом’якшення негативних проявів змін клімату.
Обговорення в ході жвавої дискусії , що виникла, дозволило обмінятися досвідом між науковцями , аспірантами та студентами та розробити загальну позицію стосовно розглянутих проблем та визначити найбільш перспективні напрямки майбутніх досліджень.
Наступною подією в рамках продовження молодіжної інформаційної компанії буде поширення результатів студентського семінару у Банській Бистриці на робочій зустрічі представників Тернопільської еколого- натуралістичного центру учнівської молоді та Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook