Підсумки роботи Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНЕ ГРУНТОЗНАВСТВО: НАУКОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МЕТОДОЛОГІЯ ВИКЛАДАННЯ», присвяченої 90-річчю кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули НУБіП України

7 червня 2012 року
28-30 травня 2012 року на базі Навчально-наукового інституту рослинництва, екології та біотехнологій відбулась Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНЕ ГРУНТОЗНАВСТВО: НАУКОВІ ПРОБЛЕМИ ТА МЕТОДОЛОГІЯ ВИКЛАДАННЯ», присвячена 90-річчю кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули НУБіП України
У роботі конференції взяли участь близько сотні учасників з України, Російської Федерації, Білорусі, Китаю, Швеції, США. У ході конференції були обговорені актуальні питання сучасних проблем і досліджень у галузі ґрунтознавства. Науковці звернули увагу на необхідність розвитку наукової і навчальної роботи, обміну досвідом з науковцями з усіх країн-учасниць конференції. Розвиток ґрунтознавства як науки набуває особливої актуальності у реформуванні земельних відносин в Україні.
Пленарне засідання конференції відкрив директор навчально-наукового інституту рослинництва, екології та біотехнологій, доктор біологічних наук, член-кореспондент НААН України М.Д.Мельничук. У своєму вітальному слові він поздоровив кафедру ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули з 90-річчям, відмітив, що кафедра є однією з фундаментальних в університеті, має видатну історію і славне майбутнє. Наголосив, що ґрунтовий покрив України є унікальним природним ресурсом, відомим у всьому світі завдяки своєму великому продуктивному потенціалу. Разом з тим, сьогодні даний ресурс як ніколи потребує захисту та відновлення його природних функцій, і у вирішенні цієї проблеми фахівці-ґрунтознавці усіх рівнів: науковці, практики, виробничники і законодавці - мають об’єднати свої зусилля.
Робота конференції відбулась за такими напрямками:
·         Родючість, удобрення і меліорація ґрунтів;
·         Охорона, рекультивація і раціональне використання ґрунтів;
·         Генезис, класифікація і еволюція ґрунтів;
·         Методологія викладання ґрунтознавчих дисциплін.
 
У рамках проведення конференції відбулася експедиційна екскурсія, у ході якої учасники мали змогу ознайомитися з основними типами ґрунтів Київщини, їх морфологічними ознаками, генезисом, особливостями використання.
 
Як підсумок конференції було прийнято рішення щодо активізації діяльності за такими напрямками:
1.         Для запобігання і виправлення негативних тенденцій у трансформації ґрунтового покриву необхідно проводити узгоджені дієві заходи як державними установами, так і фахівцями-ґрунтознавцями на всіх рівнях навчальної, наукової і виробничої діяльності.
2.         Для оцінки ресурсного потенціалу ґрунтового покриву України, його кадастрової оцінки та ефективного контролю якісного стану Конференція наголошує на гострій необхідності проведення нового великомасштабного обстеження ґрунтів на сучасній методичній і технічній основі
3.         На державу законодавчими документами покладено обов’язки раціонального використання, охорони і відтворення родючості ґрунті. Для успішного вирішення цієї важливої проблеми гостро встає потреба у фахівцях-ґрунтознавцях, підготовку яких не може забезпечити програма підготовки бакалаврів напряму «Агрономія». Тому Міжнародна науково-практична конференція «Сучасне ґрунтознавство: наукові проблеми ті методологія викладання» звертається до кабінету міністрів України, Верховної Ради України з проханням внести до переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», а саме доповнити галузь знань 0901 «Сільське господарство і лісництво» напрямом «Ґрунтознавство».

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook