Координаційна рада: відзначаємо День науки та активно готуємось до конкурсу НДР
Передсвяткове засідання Координаційної ради з питань науково-технічної діяльності відкрив заступник голови ради, начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко. Він акцентував увагу на основних завданнях у сфері наукової діяльності на найближчий період, зокрема щодо участі у конкурсі наукових проектів; оптимізації використання бюджетних коштів та активізації залучення коштів до спеціального фонду; аудиту лабораторної бази; формування Центру колективного користування науковим обладнанням; ефективності проведення VІІІ Фестивалю студентської науки-2019 та результатів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей МОН України у 2018-2019 навчальному році, здійсненню чітких кроків по введенню наукових видань університету у міжнародні наукометричні бази SCOPUS, Web of Science; підготовки наукових кадрів та захисту дисертацій, а також відзначенні Дня науки та Дня університету.
Володимир Віталійович детально зупинився на інформації щодо підготовки проектів фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок, виконання яких планується розпочати у 2020 р. за рахунок видатків державного бюджету. Для участі в першому етапі конкурсного відбору проектів науково-дослідних робіт для фінансування Міністерством освіти і науки України анонсовано подання 103 проектів на суму 66 млн грн (довідково: у 2019 році 40 науково-дослідних робіт завершуються на суму 13,5 млн грн.). Він звернув увагу директорів НДІ та заступників деканів з наукової роботи, що усі задекларовані проекти мають бути підготовленими до 31 травня. Семінар-нараду щодо особливостей підготовки проектів НДР на 2020 рік заплановано провести 17 травня о 1400 (про місце проведення буде повідомлено додатково).
Начальник планово-фінансового відділу НДЧ Валентина Шостак зосередила увагу директорів НДІ, заступників деканів факультетів з наукової роботи на необхідності активізації роботи з використання бюджетних коштів, запланованих у 2019 році на придбання, оплату послуг, відрядження. Також, очільники наукових підрозділів доповіли про наповнення науковими підрозділами спеціального фонду університету та перспективи залучення коштів від науково-дослідної діяльності у другій половині 2019 р.
Зі змінами у підготовці наукових кадрів ознайомив присутніх завідувач відділу докторантури та атестації наукових кадрів Сергій Боярчук. Він зауважив, що наразі докторантура з відповідної спеціальності відкриватиметься за рішенням вченої ради, що затверджується наказом керівника закладу вищої освіти, за умови наявності трьох штатних працівників – докторів наук, які мають наукову кваліфікацію, що відповідає цій спеціальності, та ліцензії на провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти з відповідної спеціальності.
Кваліфікація особи, що відповідає спеціальності, з якої відкрито докторантуру, визначається за такими критеріями:
– наявність у особи документа про присудження ступеня доктора наук з відповідної галузі знань (науки) та/або спеціальності або присвоєння вченого звання професора за відповідною кафедрою (спеціальністю);
– наявність за останні п’ять років не менше п’яти наукових публікацій, до яких зараховуються:
- не менше однієї статті у періодичному виданні, включеному до наукометричних баз даних Scopus або Web of Science Core Collection;
- статті у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України;
- монографії або їх розділи;
- не більше двох патентів на винахід;
участь у:
- підготовці наукових кадрів, що підтверджується видачею здобувачеві документа про присудження відповідного наукового ступеня;
- міжнародних наукових проектах або залучення до міжнародної експертизи;
- атестації наукових кадрів як офіційного опонента або члена спеціалізованої вченої ради, або члена експертної ради з питань проведення експертизи дисертацій.
Наявність підстав для відкриття докторантури перевіряється державним замовником під час проведення конкурсу на розміщення державного замовлення.
Про винахідницьку активність наукових підрозділів доповіла начальник відділу патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи Тетяна Герасимова.
На засіданні було обговорено програму та ключові дати перевірки стану виконання науково-дослідних робіт, що фінансуються за рахунок Державного бюджету, яка запланована на 10-27 червня.
Володимир Отченашко принагідно запросив всіх на урочисте засідання, присвячене відзначенню Дня науки в університеті, яке відбудеться 18 травня о 1000 в аудиторії 309 навчального корпусу № 3.
Також на засіданні були розглянуті та обговорені інші питання.
Вікторія Самсонова,
начальник науково-організаційного відділу
науково-дослідної частини