Студенти університету перемогли на Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Хімія»
До Національного університету біоресурсів і природокористування України завітали
17-19 квітня переможці першого етапу олімпіади з різних закладів вищої освіти нашої держави. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Хімія» для спеціальностей технологічних, інженерно-будівельних, транспортних, екологічних, медичних, аграрних і ветеринарних вищих навчальних закладів відкрила декан агробіологічного факультету Оксана Тонха, яка коротко розповіла гостям про університет, його славетну історію і що першим випускникам агробіологічного факультету дипломи вручав Д.І. Менделєєв.
Від ректорату молодь привітала начальник навчального відділу Оксана Зазимко. Вона зазначила, що НУБіП приймає ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії вже втретє і побажала учасникам якнайкраще провести ці дні у Києві.
Олімпіада складалась з дистанційного туру, який відбувся 2-3 квітня. За його результатами було зареєстровано 106 студентів для наступного етапу з 35 провідних вузів України. Вони приїхали з усіх куточків нашої країни. До нас завітали студенти зі Львова, Харкова, Дніпра, Чернівців, Одеси, Запоріжжя, Умані, Житомира, Білої Церкви, Рівного, Івано-Франківська, Шостки, Тернополя, Миколаєва, Херсона, Сум, Чернігова, Черкас, Сєверодонецька і Кривого Рогу.
17 Квітня відбулася реєстрація всіх учасників Олімпіади. З урахуванням обсягів хімічної підготовки за різними спеціальностями та у ВНЗ різного спрямування, передбачається розподіл учасників олімпіади за чотирьома секціями:
- за програмою загальної хімії з розділами органічної і аналітичної хімії – для спеціальностей: Агроінженерія, Прикладна механіка, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Будівництво та цивільна інженерія, Біомедична інженерія, Біотехнології та біоінженерія;
- за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії – для спеціальностей: Екологія, Агрономія, Захист і карантин рослин, Садівництво та виноградарство, Лісове господарство, Садово-паркове господарство, Водні біоресурси та аквакультура, Науки про Землю;
- за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії – для спеціальностей: Ветеринарна медицина, Медицина, Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, Стоматологія, Фармація;
- за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії з розділами фізичної і колоїдної хімії – для хіміко-технологічних спеціальностей: Хімічні технології та інженерія, Харчові технології, Технології захисту навколишнього середовища, Технології легкої промисловості.
Другий день очної частини Олімпіади розпочався з безкомпромісної боротьбі у теоретичному турі. Суть цих змагань була у вирішенні хімічних завдань щодо складання рівнянь реакцій хімічних процесів та розрахунку багаторівневих хімічних задач.
Пообіді учасникам і гостям представили цікаве хімічне шоу.
На третій день олімпійці змагалися у практичних уміннях із вирішення експериментальних лабораторних завдань. Тепер вони на практиці показували свої навички і уміння аналізувати розчини і хімічні речовини. Оцінювали знання учасників професійне журі під головуванням професора, завідувача кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води Володимира Копілевича.
Йому допомагали доценти Леонід Абарбарчук, Дмитро Савченко, Тетяна Ущапівська, Надія Прокопчук (кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води), Віктор Бухтіяров, Роман Бойко, Олена Хижан (кафедра загальної, органічної та фізичної хімії). Також наші колеги з інших вишів:
Ольга Захарова - доцент кафедри хімії та охорони праці Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля;
Тетяна Загречук - завідувач кафедри загальної хімії Тернопільського державного медичного університету;
Микола Пономарьов - доцент кафедри фізичної хімії НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського;
Євген Новоселов - доцент кафедри хімії і хімічної технології Національного авіаційного університету;
Дар’я Качук - ст. викладач Миколаївського Національного аграрного університету;
Ірина Гончарова - доцент Київського національного торговельно-економічного університету;
Андрій Токар - доцент кафедри хімії Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету;
Надія Буденкова - доцент Національного університету водного господарства та природокористування;
Олексій Манжос - доцент Сумського державного університету;
Ірина Соловодзінська - доцент кафедри екології та біології Львівського національного аграрного університету.
На урочисте закриття олімпіади завітав ректор університету Станіслав Ніколаєнко. Звертаючись до учасників, він зазначив, що ми живем в еру роботів і новітніх технологій. Всі ці надбання також завдяки хімії. Ректор висловив переконання, що наша країна подолає усі труднощі, тому що має таку талановиту молодь і побажав студентству не зупинятися на досягнутому і пам’ятати, що їхній успіх наполовину залежатиме від щоденної праці, докладених зусиль та наполегливості. На останок пригадав свій хімічний досвід у шкільні роки.
Переможці
Загальне командне місце
1 місце – Національний університет біоресурсів і природокористування України
2 місце – НТУУ "КПІ" імені Ігоря Сікорського
3 місце – Національний університет харчових технологій
3 місце – Сумський державний університет
Переможці в індивідуальному заліку
Секція №1
за програмою загальної хімії
Диплом І ступеня – Скуба Анастасія (НУБіП України)
Диплом ІІ ступеня – Гук Євген (Національний університет харчових технологій);
Диплом ІІІ ступеня – Сіненко Богдан (НУБіП України).
Секція №2
за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії
Диплом І ступеня – Шаховал Євген (НУБіП України);
Диплом ІІ ступеня – Губін Михайло (НУБіП України);
Диплом ІІІ ступеня – Язвінська Катерина (Київський національний торгівельно-економічний університет);
Секція №3
за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії – для спеціальностей медичних, ветеринарних, охорони здоров’я
Диплом ІІ ступеня – Грабовський Дмитро (Буковинський державний медичний університет);
Диплом ІІ ступеня – Коломієць Дмитро (Сумський державний університет);
Диплом ІІІ ступеня – Бабич Вероніка (Сумський державний університет).
Секція №4
за програмою неорганічної, аналітичної, органічної, фізичної і колоїдної хімії – для хіміко-технологічних спеціальностей
Диплом І ступеня – Шендрик Андрій (НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського);
Диплом ІІІ ступеня – Самофалов Дмитро (Шосткінський інститут Сумського державного університету);
Диплом ІІІ ступеня – Пуховой Тімур (НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського);
Диплом ІІІ ступеня – Голубенко Євгеній (НТУ "Харківський політехнічний інститут").
Доцент кафедри загальної,
органічної та фізичної хімії
Олена Хижан,
доцент кафедри загальної,
органічної та фізичної хімії
Роман Жила