Наші студенти виявилися найкращими на Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Хімія»

19 квітня 2019 року

До Національного університету біоресурсів і природокористування України завітали

17-19 квітня переможці першого етапу олімпіади  з різних закладів вищої освіти нашої держави. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Хімія» для спеціальностей технологічних, інженерно-будівельних, транспортних, екологічних, медичних, аграрних і ветеринарних  вищих навчальних закладів відкрила декан агробіологічного факультету Оксана Тонха, яка коротко розповіла гостям про університет, його славетну історію і що першим випускникам агробіологічного факультету дипломи вручав Д.І. Менделєєв.

 Від ректорату молодь привітала начальник навчального відділу  Оксана Зазимко. Вона зазначила, що НУБіП приймає ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з хімії вже втретє і побажала учасникам якнайкраще провести ці дні у Києві.

 

Олімпіада складалась з дистанційного туру, який відбувся 2-3 квітня.   За його результатами було зареєстровано 106 студентів  для наступного етапу  з 35 провідних вузів України. Вони приїхали з усіх куточків нашої країни. До нас завітали студенти зі Львова, Харкова, Дніпра, Чернівців, Одеси, Запоріжжя, Умані, Житомира, Білої Церкви, Рівного, Івано-Франківська, Шостки, Тернополя, Миколаєва, Херсона, Сум, Чернігова, Черкас, Сєверодонецька і Кривого Рогу.

 

 

17 Квітня відбулася  реєстрація всіх учасників Олімпіади. З урахуванням обсягів хімічної підготовки за різними спеціальностями та у ВНЗ різного спрямування, передбачається розподіл учасників олімпіади за чотирьома секціями:

 

  1.   за програмою загальної хімії з розділами органічної і аналітичної хімії – для спеціальностей: Агроінженерія, Прикладна механіка, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Будівництво та цивільна інженерія, Біомедична інженерія, Біотехнології та біоінженерія;
  2.    за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії – для спеціальностей: Екологія,  Агрономія, Захист і карантин рослин, Садівництво та виноградарство, Лісове господарство, Садово-паркове господарство, Водні біоресурси та аквакультура, Науки про Землю;
  3.   за програмою неорганічної, аналітичної, органічної хімії – для спеціальностей: Ветеринарна медицина, Медицина, Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, Стоматологія, Фармація;
  4.   за програмою неорганічної, аналітичної, органічної  хімії з розділами фізичної і колоїдної хімії – для хіміко-технологічних спеціальностей:  Хімічні технології та інженерія, Харчові технології, Технології захисту навколишнього середовища, Технології легкої промисловості.

 

Другий день очної частини Олімпіади розпочався з безкомпромісної боротьбі у теоретичному турі. Суть цих змагань була у вирішенні хімічних завдань щодо складання рівнянь реакцій хімічних процесів та розрахунку багаторівневих хімічних задач.