ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ ПІД ЧАС ЕКО-ТУРу «У ПОЛОНІ ГІР», що проходив протягом 12-15 квітня 2019 року
З метою формування екологічного світогляду та загальнолюдської культури, а також створення сприятливих умов для формування особистості студента як громадянина-патріота, громадянина-фахівця-еколога, в околицях Івано-Франківської області Верховинського району був проведений Еко-тур під назвою «У полоні Гір», який організований доцентом кафедри екології агросфери та екологічного контролю Вітою Строкаль. В турі прийняли участь студенти освітнього ступеня «Магістр» зі спеціальності «Екологія», зокрема Аліса Денисенко, Дарина Чуприна, Анна Ковпак, Олена Пилипенко, Анна Слободян, Ольга Миронюк, Наталія Савчук, Дарина Ядута, Андрій Андрусенко, Владислав Савицький, Станіслав Сіренко, Іван Волкогон.
В основі туру був екологічний туризм. Перший день туру передбачав рафтинг, де команди змагалися у подоланні швидких порогів річки Чорний Черемош. Продовженням першого дня змагань між командами був пейнтбол, який передбачав стрільбу із страйкбольної зброї у мішень де використовувались екологічно-безпечні кульки. Після закінчення гри, студенти вивчали мальовничі краєвиди гірських гір. Вони ніби опинилися у «полонині гір», де з усіх боків були розташовані кристалічні масиви Українських Карпат.
Екологічний туризм другого дня туру продовжили змаганнями стрільби із луку та мотузкового квесту. Ці види ігор проходили на території кемпінгу «Білий Слон», який розташований у серці самих Карпат на березі річки Чорний Черемош (Івано-Франківська область, Верховинський район), що оточений полонинами Українських гір. Під час цих змагань студенти мали змогу розважитися, отримати приємні враження і випробувати свої сили, а також добавити «скарбничку» своїх особистих досягнень.
Під час даного туру студенти-екологи отримали позитивний настрій, закріпили командний дух, який спонукав до ефективного проведення змагань у рамках екологічного туризму. Дві команди екологів показали чудові спортивні результати, набули досвіду з активного відпочинку на воді та гірській місцевості, що оточена полониною гір. Відповідно всі представники команд були нагороджені медалями переможців змагань.
Як результат Еко-туру Карпат «У полоні гір» студенти-екологи залишилися задоволеними від екологічного туризму. Різнобарвність мальовничих краєвидів гірських ландшафтів Карпат сприяла формуванню екологічного світогляду та інтелектуального потенціалу у студентів, а також патріотичного ставлення до природи України.
Висловлюю вдячність студентам, які приєдналися до даного туру, а також кафедрі екології агросфери та екологічного контролю за підтримку в організації туру.
Віта Строкаль, організатор туру, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю НУБіП України