Відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему: "Консолідація різнорідних даних для моніторингу посівів"

13 березня 2019, 10:00
НУБіП, 6 корпус, аудиторія 234

Учасники круглого столу визначили у своїх доповідях визначили сучасні підходи отримання, оброблення та інтегрування різнорідних геопросторових даних, одержаних на основі активних і пасивних методів дистанційного зондування Землі із сенсорів космічного, авіаційного та наземного базування для інтелектуального аналізу та картографування стану посівів.

На початку декан Тарас Євсюков привітав учасників круглого столу. Продовжила засідання завідувач кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Світлана Кохан.
Новий продукт Verde від Airbus презентував заступник директора компанії ТВІС Олексій Доманський. Він відмітив позитивні риси продукту, що має простий і зрозумілий сервіс, орієнтований на аналітику знімків.
Основні питання доповіді Анни Козлової, яка представила Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі, сконцентрувалися на підвищення достовірності дистанційного оцінювання стану посівів та їхньої продуктивності. Доповідач акцентувала увагу на тому, що невелика кількість фахівців в Україні працює з даними радарної зйомки.
Каміл Алієв – директор ТОВ «Техноопттрейдинг» розповів про технічне і програмне забезпечення для оцінки стану посівів за допомогою технології багатоспектральної зйомки компанії SLANTRANGE. Зокрема акцентував увагу на методи збору і оброблення даних з використанням технології «розумної фільтрації» та створення карт «Стресу», «Вегетаційної маси» і «Потенційної врожайності».
Олексій Опришко презентував технології моніторингу посівів з метою  прогнозування врожайності культур. В своїй доповіді визначив недоліки і переваги різних технологій отримання даних дистанційного зондування Землі та методологічні проблеми.
Олександр Кузнецов та Віктор Санін ознайомили учасників про переваги промислової технології захисту та позакореневої підкормки рослин з використанням актуальних просторових даних та БПЛА перед традиційними технологіями.
Ще один представник Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Станіслав Дугін презентував сучасне обладнання для польових експериментальних досліджень. Презентації містила опис технічних параметрів та можливості використання таких приладів: спектрорадіометр FieldSpec®3 FR, інтегруюча сфера RTS-3ZC, пірометри ADA та TROTEC TP-10, тепловізор FLUKE Ti110, метеостанція побутова Еа2, GPS 60 CSx, цифровий мультиметр та інші.
Світлана Кохін та Анатолій Востоков в своїй доповіді акцентували увагу на проблемах одержання та інтегрування різнорідних просторових даних для забезпечення моніторингу посівів.
Олег Дроздівський завершив основі виступи доповідачів аналізом досвіду передових вищих навчальних закладів розвинених країн про вимоги до знань та умінь фахівців при консолідації різнорідних даних для моніторингу посівів.
За результатами обговорення заслуханих доповідей та проведеної  дискусії, учасники круглого столу зійшлися на думці, що й надалі потрібно:
створювати нові та вдосконалювати існуючі географічні інформаційні системи (зокрема й веб-сервіси) у сфері моніторингу посівів;
впроваджувати новітні технології збирання та оброблення великих обсягів даних з різнорідних джерел для своєчасного забезпечення моніторингу посівів;
розвивати методи автоматизованого аналізу даних й тематичного картографування стану посівів;
удосконалювати підходи геоінформаційного аналізу, моделювання і прогнозування стану посівів;
удосконалювати підготовку фахівців через опанування знань з геоінформаційного аналізу й моделювання, інтелектуального аналізу даних, фотограмметрії і ДЗЗ, інтеграції різнорідних даних у ГІС.
 
 
Світлана Кохан
 
завідувач кафедри геоінформатики
і аерокосмічних досліджень Землі
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook