Співпраця з європейськими колегами в рамках проекту "Німецько-український агрополітичний діалог (APD)"

13 грудня 2018 року
Київ, НУБіП, Факультет ветеринарної медицини

Вже кілька років поспіль на кафедрі епізоотології та організації ветеринарної справи склалася традиція – запрошувати провідних спеціалістів світу для читання лекцій для обміну досвідом. Таким чином кафедра намагається залучити до викладання на ФПК (для навчання діючих спеціалістів) та студентів магістратури, що є важливою справою підготовки фахівців для України, та діяльність в рамках стратегії держави в умовах євроінтеграції.

 Вагомим досягненням співпраці з німецькими вченими є написання книги, що висвітлюватиме сучасний стан, перспективні напрямки розвитку та тенденції в організації та економіці ветеринарної справи, а також включатиме світовий досвід боротьби та контролю найбільш небезпечних інфекційних хвороб тварин.

Ми сподіваємося, що ця книга стане підґрунтям  до тривалої співпраці у сфері ветеринарної медицини.

 13 грудня 2018 року, в черговий раз, на факультет ветеринарної медицини в рамках проекту «Німецько-український агрополітичний діалог (APD)» завітав Президент земельної служби Нижньої Саксонії з питань захисту споживачів та безпечності продуктів харчування (LAVES) Німеччина професор Еберхард Хаунхорст.

           Наш колега та добрий друг, приїхав з певною місією та цілями. Спочатку він прочитав відкриту лекцію для студентів, викладачів та практикуючих лікарів на тему: «Німецький досвід у виробництві та експорті свинини».

          Згідно плану лекції професор Еберхард Хаунхорст розказав про структуру та завдання Служби з питань захисту споживачів та безпечності продуктів харчування (LAVES); про поголів'я свиней, виробництво та експорт продукції свинарства, ризики, що наразі загрожують даній галузі тваринництва у світі.

          Надзвичайно цікавою була інформація про профілактичні заходи, які проводить Німеччина для того щоб не допустити занесення африканської чуми свиней на територію країни; про заходи біобезпеки на підприємствах; про програму раннього розпізнавання та моніторингу АЧС у домашніх свиней.

           Приємно здивував рівень підготовки LAVES до можливого спалаху АЧС, вже готові детальні плани та резервний фонд фінансування, закуплено необхідне обладнання, матеріали для будівництва огорожі навколо зони спалаху та інформаційні плакати. Також, неодноразово проводились тренування його служби на випадок занесення АЧС. Німецька педантичність та рівень підготовки просто вражає.

 


       Після лекції професор Еберхард Хаунхорст завітав на кафедру епізоотології та організації ветеринарної справи. Завідувачем кафедри професором Віталієм Недосєковим було організовано імпровізований круглий стіл де розглядались різні питання. Зокрема, і результати співпраці. Авторський колектив, в особі, викладачів кафедри та професора Хаунхорста обговорили робочі моменти у підготовці спільного видання, окреслили терміни закінчення книги.

         Також, учасники діалогу провели обговорення та поглиблення подальшої співпраці. Було визначено поетапні напрями роботи. Один із них – це відвідування викладачами кафедри землі Нижньої Саксонії для ознайомлення із структурою та роботою Служби з питань захисту споживачів та безпечності продуктів харчування (LAVES), Ганноверського університету та інше.


Максим Жуковський

Олександр Мартинюк

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook