Ректорат розглянув систему підготовки фахівців з біотехнологій, готовність до опалювального сезону та якість проведення ремонтних робіт

25 вересня 2018 року

     25 вересня 2018 року відбулося розширене засідання ректорату. Відкриваючи його ректор Станіслав Ніколаєнко зазначив, що коло питань, які розглядаються, стосується якості освітнього процесу, підготовки до опалювального сезону, результати вступної кампанії та проведення профорієнтаційної роботи. Але про все за порядком.

     Декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Микола Доля представив систему підготовки фахівців зі спеціальності «Біотехнологія та біоінженерія». Вступна кампанія 2018 показала популярність напрямку серед вступників: конкурс склав 40 заяв на одне місце. До того ж вивчати біотехнологію бажають здібна молодь, середній бал – 186. На факультеті до підготовки фахівців за спеціальністю залучені три кафедри, проте кадровий потенціал потребує значного зміцнення. Важливу роль відіграє практичне навчання, тому була організована співпраця з 14 базами практик, серед яких провідні компанії в хімічній, харчовій промисловості та інноваційні агровиробники. В планах кафедр запровадити викладання дисциплін «Біоаналітика», «Біоінформатика», «Генетичний контроль», «Молекулярна адаптація до умов навколишнього середовища», знання з яких затребувані на ринку праці. За пропозицією декана економічного факультету Анатолія Діброви до цього переліку додано ще і «Біоекономіку». Ще однією пропозицією з поліпшення підготовки Микола Доля назвав необхідність розширення співпраці з виробниками мікробних препаратів і лікарських засобів для захисту рослин. Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша поцікавився думкою декана щодо конкурентів на ринку освітніх послуг та розвитком досліджень та підготовки фахівців з впливу ГМО. На що Микола Доля зазначив, що сім закладів вищої освіти мають таку спеціальність, проте скрізь брак компетентних викладачів. Як вихід ректор доручив поглибити співпрацю з унікальною лабораторією якості та безпеки продукції АПК, а науково-педагогічних працівників, аспірантів направити на стажування і навчання до провідних університетів та підприємств галузі України та Європи.

     Про підготовку до опалювального сезону доповів головний механік Петро Виштак. За його інформацією проведений ряд поточних ремонтних робіт мереж, здійснено промив систем опалення в корпусах та гуртожитках, проведена повірка вузлів обліку тощо. За загальною оцінкою всі об’єкти університету готові до опалювального сезону. Проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко зазначив, що в гуртожитках №3 та 4 вже встановлені бойлери підігріву гарячої води. Ще 9 таких приладів закуплені та будуть встановлені в усіх гуртожитках. Директор ННІ лісового та садово-паркового господарства Петро Лакида, декан гуманітарно-педагогічного факультету підняли питання забезпечення належного температурного режиму взимку в навчальному корпусі №1. Головний механік зазначив, що в цьому корпусі здійснено додаткові заходи: промита система опалення, перелаштований автоматизований теплопункт, стовідсотково замінюються вікна на нові енергозберігаючі, що дає підстави стверджувати про необхідні умови під час навчального процесу. Ректор доручив Валерію Іщенку та директору УЛЯБ АПК Валерію Ушкалову окремо з виїздом на місце розглянути ситуацію з опаленням в лабораторії, деканам та директорам протягом тижня провести наради, на яких також розглянути це питання щодо закріплених об’єктів.

     Начальник експлуатаційно-технічного відділу Володимир Лисий доповів про виконання ремонтних робіт та порядок контролю за їх якістю. Він озвучив види робіт, їх вартість та виконавців. Фахівцями відділу постійно здійснюється контроль дотримання умов договорів, будівельних, санітарно-гігієнічних норм та діючих нормативно-правових актів. Директор студмістечка Сергій Стецюк, декан Василь Шинкарук особливо наголосили на дотриманні пунктів, що стосуються усунення дефектів та прибирання об’єктів після здійснення робіт. Ректор Станіслав Ніколаєнко акцентував увагу на тому, що кожен керівник підрозділу, де проводяться ремонтні роботи, повинен особисто контролювати їх якість.

     Результати роботи приймальної комісії у 2018 році представив відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Шевчук. До університету надійшло понад 19 тисяч заяв від вступників, що на дві тисячі більше від минулого року. Роботу комісії забезпечували майже 400 працівників. Загалом же до університету вступили 8650 осіб, що на 853 більше, ніж в 2017 році. Тенденцією стало і збільшення число контрактників, їх кількість на першому курсі зрівнялася з тими, хто вчиться за рахунок держави. Показовими стали і додаткові бонуси при вступі, які дали участь в олімпіаді для вступників та підготовчому відділенні. З додатковими балами за олімпіаду вступили 210 осіб, з них 152 на держбюджет, а підготовчі курси дали можливість стати студентами 96 вступникам, з них 59 вчяться на бюджетних місцях. Ректор Станіслав Ніколаєнко доручив Віктору Шевчуку підготувати пропозиції до умов прийому до вишів на 2019 рік, в яких вказати на недоліки, зокрема продовження і поширення практики вступу до магістратури за результатами ЗНО.

     Завідувач підготовчим відділенням Оксана Багацька доповіла, що вже 49 осіб записалися на підготовчі курси до вступу в НУБіП. Переважно майбутні слухачі бажають бути студентами факультетів ветеринарної медицини, гуманітарно-педагогічного та захисту рослин, біотехнологій та екології. Більшість молоді традиційно дізнається про можливості і переваги навчання на підготовчих курсах з інтернету та офіційного сайту університету.

     Хід збирання пізніх зернових, технічних, кормових культур та посівів озимих проаналізував начальник відділу організаційної діяльності НДГ та навчально-виробничої практики Василь Туринський. Врожайність зернових в цьому році зросла на 11 ц/га, тобто на 33%. Повністю завершено збір соняшнику, заготовлені корми, розпочато збір сої, кукурудзи. Василь Туринський представив план посівів, який, до речі, вже виконаний на 85%. Повільно просувається Заліщицький аграрний коледж ім. Є.Храпливого.

     За пропозицією начальника планово-фінансового відділу Олега Броніна ректорат розглянув ряд запитів щодо надання в оренду приміщень.

     Начальник спеціального відділу Валерій Бевз ще раз нагадав директорам ННІ та деканам факультетів про необхідність постановки на військовий облік першокурсників.

     Ректорат розглянув і інші питання життєдіяльності університету.

Денис Рудень
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook