Впровадження установки для вимірювання інтенсивності сонячної радіації

9 листопада 2011, 13:00
ПАТ «Комбінат «Тепличний» Броварського району Київської області

9 листопада 2011 р. кафедрою автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І.Мартиненка на виробничих площах ПАТ «Комбінат «Тепличний» Броварського району Київської області було впроваджено розроблену науковцями кафедри установку для вимірювання інтенсивності сонячної радіації, яка являє собою складову інтелектуальної системи управління мікрокліматом в теплиці. Ця робота виконується в рамках наукової тематики кафедри «Розробка теорії побудови систем управління агропромисловим виробництвом з біотехнічними об’єктами і особливостями природних збурень».

                                 
Зазначена установка складається з піранометра (датчика інтенсивності сонячної радіації), контролера, конверторів ICPCON 7520 та персонального комп’ютера з розробленим кафедрою програмним забезпеченням. За допомогою цього комплексу інформація з локальної бази даних передається через мережу Internet на віддалений комп’ютер, який знаходиться в проблемній лабораторії кафедри «Інтелектуальні управляючі системи в АПК». Це дає можливість проводити дослідження збурюючих впливів на біотехнічний об’єкт - теплицю, при цьому не втручаючись у процес виробництва.
Керівництво комбінату підтримало розробників як фінансово, так і безпосередньо під час встановлення вищезазначеної установки. Наукова ідея впровадження цієї складової інтелектуальної системи управління була із захопленням сприйнята працівниками цеху №9, в якому і було встановлено дану розробку. Це пояснено відсутністю можливості контролювати та прогнозувати надходження сонячної радіації, що ускладнює процес управління такими важливими параметрами мікроклімату, як температура та вологість повітря, а також процес поливу рослин.
Крім того, важливо, що дана розробка може бути використана і у навчальному процесі, як зразок дистанційної передачі даних з об’єкту управління та, в подальшому як одна із складових інтелектуальних систем з можливістю віддаленого керування технологічними процесами.
У цьому впровадженні активну участь прийняли старший викладач Штепа В.М., Лавінський Д.С., аспірантка Дудник А.О. та студент 4 курсу Щур М.О.
 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook