24-25 жовтня 2011 року відбулося святкування 60-річчя економічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України та міжнародна науково-практична конференція, присвячена цій події

31 жовтня 2011 року
24-25 жовтня 2011 року економічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України відсвяткував своє 60-річчя.
Цій події була присвячена міжнародна науково-практична конференція «Економічний розвиток агропромислового виробництва та природоохоронної сфери в умовах глобалізації і регіональних викликів».
Факультет привітали з ювілеєм ректор НУБіП України Герой України академік НАН України та НААН України Д.О. Мельничук, ректор Краківського аграрного університету професор Януш Жмія (Польща), директор ННІ бізнесу НУБіП України професор А.Д. Діброва, директор департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України член-кореспондент НААНУ С.М. Кваша, народний депутат Верховної Ради України І.О. Заєць, директор Науково-методичного центру аграрної освіти Т.Д. Іщенко, академік НААН України П.Т. Саблук, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Ю.О. Лупенко, заступник голови Голосіївської РДА м. Києва М.І. Мошкола, декан факультету економічних наук Варшавського університету наук про життя професор Богдан Клепацький (Польща), декан економічного факультету Західно Померанського технологічного університету в Щецині професор Гражина Кармовська (Польща), декан факультету економіки та соціальних наук університету Святого Іштвана в Гьодоло професор Лажло Віллані (Угорщина), декан факультету економіки і менеджменту Словацького аграрного університету в Нітрі професор Івета Зенткова (Словаччина), декан факультету бізнесу і економіки Мендель університету в Брно професор Яна Ставкова (Чехія), член-кореспондент НААН України В.М. Жук, заступник генерального директора з HR-питань агрохолдингу «Мрія» Владислава Рутицька, керівник Печерської філії ПАТ КБ "ПриватБанк" Т.В. Міхеєнко, представники вищих навчальних закладів України та регіональних ВНЗ I-IV рівнів акредитації НУБіП України.
З доповіддю про історію, стан та перспективи розвитку економічного факультету виступила його декан Т.Г. Камінська.
Під час урочистого засідання була підписана угода про співробітництво між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Аграрним університетом в Кракові (Польща).
Конференція відзначилась своєю масштабністю - в її роботі взяли участь близько 200 чоловік, в т.ч. 26 іноземних учасників з Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Німеччини, США та Російської Федерації. Науковці обговорювали актуальні питання розвитку економіки нашої країни, які стосуються проблем аграрної сфери, зокрема земельну реформу та соціально-економічні проблеми розвитку сільського господарства, поєднання ринкових та державних механізмів регулювання агропродовольчих ринків, фінансовий механізм розвитку агропромислової та природоохоронної сфер, розвиток теорії і практики бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту в умовах глобалізаційних викликів та національних інтересів, розвиток менеджменту, маркетингу і ЗЕД в умовах глобалізації.
Рекомендації і пропозиції, сформульовані за результатами роботи учасників, направлені на розгляд органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування і наукових установ.
Під час роботи конференції працювали три секції. Перша – за напрямами дискусій «Земельна реформа та соціально-економічні проблеми розвитку сільського господарства» і «Поєднання ринкових та державних механізмів регулювання агропродовольчих ринків». На ній обговорювалися гострі питання земельних відносин, розвитку сільських територій та економіки сільськогосподарської сфери України, перш за все її тваринницької галузі, а також рослинництва та переробної промисловості. Зокрема, форми господарювання у виробництві, його диверсифікації, використання біотехнологій; удосконалення системи державної підтримки галузей; поліпшення якості продукції; проблеми покращення структури харчування; забезпечення продовольчої безпеки країни; підвищення якості життя населення і екологізація економіки. Особливо активну наукову дискусію викликало обговорення проблеми ринку землі і ощадного використання цього найціннішого природного капіталу України.
На другій секції дискутували на теми «Фінансовий механізм розвитку агропромислової та природоохоронної сфер» і «Розвиток теорії та практики бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту». При цьому активно обговорювали проблеми ефективності фінансових механізмів розвитку аграрної сфери в умовах глобалізації, змін умов розвитку обліку в Україні і, зокрема, в державному секторі, інновацій та інноваційного аналізу, а також доцільність використання фінансових моделей іноземних країн в умовах України та розвиток нефінансової звітності як інформаційної складової соціально відповідального бізнесу.
Учасникам третьої секції було запропоновано подискутувати на тему «Розвиток менеджменту, маркетингу і ЗЕД». У процесі її роботи були розглянуті питання, присвячені тенденціям розвитку світових сільськогосподарських ринків, впливу глобалізації на розвиток аграрних ринків, розвитку маркетингу та його особливостей в сучасних умовах, кадрового забезпечення та змісту управлінської діяльності аграрних підприємств, політики навколишнього середовища, якості та безпеці продуктів харчування.
У результаті роботи конференції та активних наукових дискусій учасники дійшли висновків, що кон’юнктура основних аграрних ринків змінюється у напрямку посилення впливу таких країн, як Бразилія, Аргентина, Парагвай, зростає роль інформатизації наукових досліджень, інтеграційних стратегій у маркетинговій діяльності підприємств АПК. При цьому така діяльність відчуває на собі вплив турбулентності, невизначеності зовнішнього середовища. Необхідно також приділити посилену увагу до якості як ключового фактору розвитку підприємств та безпеки й екологічності продуктів харчування, а ще - посилити управлінський потенціал аграрних підприємств, їх кадрове й соціальне забезпечення.
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook