Підсумки роботи Міжнародної науково-практичної конференції «ЧОРНОЗЕМИ УКРАЇНИ І КИТАЮ: ГЕНЕЗИС, ВЛАСТИВОСТІ І УПРАВЛІННЯ РОДЮЧІСТЮ - MOLLISOLS OF UKRAINE AND CHINA: GENESIS, PROPERTIES AND FERTILITY MANAGEMENT»

3 жовтня 2011 року

    21-29 вересня 2011 року на базі Українського навчально-наукового інституту якості біоресурсів та безпеки життя пройшла Міжнародна науково-практична конференція «ЧОРНОЗЕМИ УКРАЇНИ І КИТАЮ: ГЕНЕЗИС, ВЛАСТИВОСТІ І УПРАВЛІННЯ РОДЮЧІСТЮ - MOLLISOLS OF UKRAINE AND CHINA: GENESIS, PROPERTIES AND FERTILITY MANAGEMENT». В її роботі взяли участь близько 150 учасників з різних регіонів України, представники Державного технологічного центру охорони і відтворення родючості ґрунтів "Держродючість", ґрунтознавці із Північно-східного інституту географії і агроекології Китайської академії наук, науковці з Японії та інших країн. В ході конференції були обговорені актуальні питання якості, охорони, відтворення родючості та раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу України і Китаю.
     Науковці України і Китаю звернули увагу на розвиток фундаментальних досліджень ґрунтів і ґрунтового покриву, особливо в біології грунтів, як особливих природних тіл, що відіграють незамінну роль в житті людей і біосфери в цілому, сталому соціально-економічному розвитку суспільства. Відмічено, що людство зіткнулось зі згубними екологічними явищами, зокрема деградацією ґрунтів. Наростає загроза глобальної екологічної кризи, яку ще не всі належним чином усвідомлюють. Процес виснаження природної родючості ґрунтів триває в обох країнах. Значні території охоплені водною і вітровою ерозією, процесами вторинного підкислення ґрунтів, їх засолення, підтоплення і заболочення тощо. Ґрунтовий покрив - це тонка і специфічна плівка земної суші, з якою пов'язано біорізноманіття рослинного і тваринного світу, мікроорганізмів. Його збереження в умовах деградації ґрунтового покриву неможливо.
    Під час роботи конференції учасники відвідали Південний філіал НУБіП України "Кримський агротехнологічний університет", Навчально-науковий центр біології і екології субтропічних рослин та ландшафтознавства (АР Крим, Нікитський ботанічний сад), де ознайомилися із генезисом і властивостями червоно-коричневих ґрунтів, господарство "Біотех" Бориспільського району Київської області (сучасні технології вирощування картоплі і зернових культур).
    Як підсумок роботи конференції було прийнято рішення щодо збереження і відновлення унікального ґрунтового ресурсу –чорноземів.

РІШЕННЯ
міжнародної науково-практичної конференції «ЧОРНОЗЕМИ УКРАЇНИ І КИТАЮ: ГЕНЕЗИС, ВЛАСТИВОСТІ І УПРАВЛІННЯ РОДЮЧІСТЮ - MOLLISOLS OF UKRAINE AND CHINA: GENESIS, PROPERTIES AND FERTILITY MANAGEMENT»


    Чорноземні ґрунти є найбільш цінними і продуктивними ґрунтами в світі, які поширюються в чотирьох регіонах світу: Північній та Південній Америці, Східній Європі та Центральній Азії. Видатні науковці світу висвітлювали у своїх виступах минулі та сучасні практики управління ґрунтами у цих регіонах, стан ґрунтознавчої науки та її майбутні напрями досліджень, а також виклики сьогодення, які стосуються підтримання цього критичного для світу ресурсу (чорноземи) у зв’язку із загальносвітовим зростанням населення та кліматичними змінами. Під час обговорення було прийнято рішення про сприяння розвитку технологій, які покращують та зберігають якість ґрунтових ресурсів для майбутніх сільськогосподарських потреб, збалансованого використання навколишнього середовища та соціально-орієнтованого суспільства. Для вирішення поставлених завдань пропонується залучити державні і недержавні (громадські) організації, фахівців з впровадження, менеджерів, власників сільськогосподарських підприємств, випускників та студентів останніх курсів ОКР бакалавр і магістр, аспірантів, які зацікавлені у науковому менеджменті чорноземних ґрунтів. 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook