Гуртківці студентського наукового гуртка «Ветеринарна фармакологія та фармація» відвідали виставку «Видання «Ветеринарної фармакології» − у розрізі століть»
Гуртківці студентського наукового гуртка «Ветеринарна фармакологія та фармація» 14-го та 15-го лютого відвідали виставку «Видання «Ветеринарної фармакології» − у розрізі століть», яка відбулася у рамках серії виставок «Від раритетних джерел до сучасних», організованій на кафедрі фармакології та токсикології.
Серед презентованих експонатів відвідувачі ближче познайомитися з цінними екземплярами наукової та навчальної літератури минулого і позаминулого століть та мали можливість порівняти їх з сучасними ресурсами.
Презентованими матеріалами на іноземних мовах, а також їх перекладеними джерелами особливо цікавились англомовні студенти.
Нижче додаємо опис деяких книг з виставки:
Binz C. Лекціи фармакологіи для врачей и студентовъ / C. Binz // С.-Петербург, Изданіе журнала «Практическая Медицина», - 1893. - 623 с.
Унікальна книга, у якій автор намагається передати свій досвід та знання, які він використовував на власних лекціях. Розміщено факти, які мають характер та значення наукового дослідження, які, на думку Віnz C., нерідко більш повчальні, ніж досліди на тваринах. Усі літературні посилання зроблено винятково на оригінали.
Першин Г.Н., Гвоздева Е.И. Учебник фармакологии / Г.Н. Першин, Е.И. Гвоздева // М. : Издательство «Медицина», 1961. – 424 с.
Першин Г.Н., Гвоздева Е.И. Учебник фармакологии: изд. втор., испр. и дополн. / Г.Н. Першин, Е.И. Гвоздева // М. : Издательство «Медицина», 1967. – 420 с.
У виданнях підручника розкривається значення фармакології, її історія, детально описано розділи загальної та спеціальної фармакології. Особлива увага акцентується на фармакодинаміці та фармакокінетиці препаратів, особливостей їх фармакологічної дії.
Ветеринарна фармакологія: підручник / Хмельницький Г.О., Духницький В.Б. – К. :, 2017. – 577 с.
Матеріал сучасного підручника викладено у відповідності до навчальної програми з ветеринарної фармакології для студентів вищих навчальних закладів II-IV рівнів акредитації в оптимальному обсязі, за чіткою структурою, в логічній послідовності у відповідності до сучасних досягнень ветеринарної науки і практики та за термінологією згідно міжнародної номенклатури.
Описано фармакодинаміку, фармакокінетику та біотрансформацію діючих речовин в організмі тварин, форми випуску, показання та протипоказання до застосування, шляхи уведення в організм, мінімальні та максимальні терапевтичні дози препаратів для тварин різних видів.
Гуртківці відзначили унікальність такої виставки та висловили побажання у проведенні ще таких пізнавальних для них заходів.
І.М. Деркач