Микола Повозніков: «Маємо пропонувати прогресивні програми підготовки»
Ми продовжуємо наше спілкуватися із завідувачами кафедр напередодні всеуніверситетської наради, аби дізнатися чим живуть колективи, які вони очолюють, яким був для них рік 2017-й і плани на 2018-й. Сьогоднішня наша розмова із завідувачем кафедри конярства і бджільництва Миколою Повозніковим.
— Миколо Гавриловичу, то яким же був 2017 рік для вашого колективу? Чим запам'ятався?
— Наш колектив, який я очолюю не так давно – всього 1,5 року, – продовжував працювати над основним завданням: підготовкою якісного фахівця. Для цього нам потрібно загітувати підготовленого абітурієнта, дати студенту практичні навички догляду за тваринами, навчити приймати правильні управлінські рішення для налагодження успішного тваринницького бізнесу. І в цьому плані кафедра конярства і бджільництва дає молоді унікальні можливості. Наразі тут функціонує дві навчально-науково-виробничі лабораторії: бджільництва і конярства. Це вимагає багато фізичних зусиль і належної матеріально-технічної бази. І без підтримки ректорату і декана нашого факультету тваринництва та водних біоресурсів Вадима Кондратюка не вдалося б зробити такого об’єму роботи.
Ми навели лад в лабораторії бджільництва, зробили там косметичний ремонт. І почали комплексну реконструкцію лабораторії конярства: поставили огорожу, почали реконструювати стайню. Це дозволить тваринам почуватися тут більш комфортно, а студенти зможуть ознайомитися з різними конструкціями денників для утримання коней і поні.
— Які найближчі плани і найбільш перспективні напрями розвитку?
— По-перше, працювати над більш якісним викладанням магістерської програми «Конярство та кіннозаводство». Хотілося б обладнати критий манеж і спорудити будівлі, яких вимагають відомчі норми технологічного проектування конярських господарств.
Продовжимо працювати і над задоволенням запитів бджолярів України у бджолиних матках гарантованої продуктивності. Тому вже поклали початок лабораторії штучного запліднення бджолиних маток. Тут хочу відзначити великий особистий внесок у цю справу професора Валерія Броварського і доцента Ігоря Головецького.
— Як завідувач чого саме очікуєте від всеуніверситетської наради? Можливо, маєте якісь пропозиції чи побажання?
— Хотілося б консолідувати зусилля наших кафедр по створенню начальних планів підготовки фахівців, які б володіли саме тими компетенціями, яких від них чекають роботодавці. Ми як провідний університет країни маємо пропонувати прогресивні програми підготовки. І тоді наш випускник, який має гарну фундаментальну підготовку, теоретичну, практичну, володіє економічними, екологічними, інформаційними, правовими, психологічними компетенціями зможе не лише працювати найманим працівником, а й створити власну справу, стати успішним. Це і буде найкраща профорієнтація.
Розмовляла Ірина Білоус