Доцент Наталія Білєра представила свої дослідження на з’їзді науковців у галузі досліджень ґрунтів, атмосфери, гідросфери у США

24 грудня 2017 року

     Доцент кафедри радіобіології та радіоекології Наталія Білєра взяла участь у щорічному з’їзді Американського товариства геофізичних наук, що відбувся 11-15 грудня в Новому Орлеані, США. Американське товариство геофізичних наук – це організація, що об’єднує біля 62 000 науковців зі 144 країн світу. Щорічна ювілейна 100-та зустріч товариства, будучи наймасштабнішою подією для науковців у галузі досліджень ґрунтів, атмосфери, гідросфери та космосу, цього року зібрала 22 629 учасників з усіх куточків світу. Україна цього року була представлена лише двома науковцями.

     Отримання однієї з 12 премій Беркнер (Berkner Travel Fellowship) дало можливість і представнику НУБіП України Наталії Білєрі виступити з результатами своїх досліджень та долучитися до обговорення наукових питань родючості грунту, його забруднення та викликів, що стоять перед сільським господарством у зв’язку зі змінами клімату.
     Тема доповіді – The conversion factor for microbial phosphorus determinates by soil parameters (укр. Коефіцієнт перерахунку для мікробного фосфору визначається параметрами грунту).
     Ця тема була цікавою для дослідників з США, Європи та Китаю, які детальніше обговорювали результати досліджень з доповідачкою та запитували щодо можливості їхнього використання при проведенні власних.
     Серед представлених наукових доповідей на конференції досить поширеними були дослідження впливу сільського господарства на надходження парникових газів в атмосферу та моделювання і прогнозування поведінки за різних варіантів ведення агровиробництва. Найбільша увага приділяється сьогодні метаногенезу грунтів та виділенню оксиду азоту, оскільки ці гази менш вивченні у порівнянні з діоксидом вуглецю, але потенціал до створення парникового ефекту в рази вищий.

     Ключовою також була тема збереження органічної речовини грунту зі зростанням інтенсифікації сільського господарства. Було запропоновано використання технології «ноутіл», яка проте не може бути застосована в усіх кліматичних зона і постійно. Вчені наголосили на необхідності чергування «ноутіл» та періодичної оранки в агроекосистемах для покращення циклу азоту та ґрунту.

     Повний перелік секцій відділення Biogeosciences (біогеонаук) та тем доповідей можна знайти за посиланням: 
                                  https://agu.confex.com/agu/fm17/preliminaryview.cgi/Program1444

poster

     Під час конференції проходила також виставка провідних компаній світу, що займаються виробництвом приладів і обладнання для наукових досліджень, та видавництв найкращих журналів в галузі наук про землю. Так, видавництво Ельсевер (Elsevier) подарувало кілька останніх випусків журналів Catena, Geodermaта Rhizosphere, які відтепер будуть на кафедрі радіобіології та радіоекології для ознайомлення співробітників з актуальними роботами щодо використання радіоактивних ізотопів у вивченні процесів живлення рослин та грунтотворення.

     Окрім того, міжнародне товариство ґрунтознавців отримало прохання щодо виготовлення свого фірмового стікера ще й українською мовою.
     Світове товариство дуже мало знає про науку в Україні, а такі візити на конференції слугують її популяризації та підняттю іміджу як університету, так і країни в цілому на міжнародному рівні.

Олександр Лабенко

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook