Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології: передзахист магістерських робіт пройдено успішно

10 листопада 2017 року

     Час летить швидко і невблаганно. Ось і закінчується навчальний період для магістрів 2 року навчання. Наступає пора здачі останньої екзаменаційної сесії та випробування на отримання звання «магістра».
     На факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології вже стало традицією підтверджувати готовність до захисту дипломних робіт в декілька етапів: попередній захист робіт на випускаючій кафедрі, апробаційна участь у студентській науково-практичній інтернет-конференції «Сучасний стан і перспективи розвитку захисту рослин, біотехнологій та екології в Україні», та проведення загальноуніверситетської постерної конференції.

     Постерна конференція відбулася 8 листопада. Не залишили підготовку магістрів без уваги і керівництво університету. На факультет завітав проректор з навчальної і виховної роботи професор Сергій Кваша, який відмітив, що підготовка магістерської роботи є завершальним етапом навчання студентів магістратури та формою атестації випускників. Проректор відзначив, що у сучасному суспільстві саме наукові конференції стають чи не найголовнішим і найперспективнішим засобом спілкування студентів дослідників з різних вишів, регіонів та країн, тому проведення таких заходів стало доброю традицією на факультеті та університету. Магістри звітують та показують рівень здобутих навиків, знань, умінь.
     Напрями роботи конференції були визначені відповідно до обраних магістрами спеціальностей. Так кураторами напрямів «Захист рослин» і «Карантин рослин» були д.с.-г.н. М. Доля та д.б.н. Л. Крючкова; «Біотехнології та біоінженерії» д.б.н. І. Григорюк та д.с.-г.н. М.Патика; «Екологія та охорона навколишнього середовища, екологічний контроль та аудит» д.с.-г.н. В. Чайка.

 

    Майбутні фахівці-біотехнологи представили комісії наукові роботи, які орієнтовані на найактуальніші проблеми сучасних біотехнологічних напрямів аграрного сектору України як фундаментальних, так і прикладних, мають безпосереднє відношення до біотехнологій, зокрема, у сфері мікроклонального розмноження рослин, розробки ДНК-діагностикумів й технологій для підвищення якості продукції рослинництва, сучасних технологічних підходів в генній інженерії, використання біологічно активних речовин рослинного та грибного походження для покращення росту і розвитку продукції АПК та інші.
    До складу комісії ввійшли завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття М. Патика, професор кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики І. Григорюк, завідувач кафедри молекулярної біології, мікробіології та біобезпеки М. Стародуб, к.б.н., О. Бойко, к.б.н., Ю. Коломієць та заступник декана факультету П. Дрозд.

     Розпочато наукову конференцію було з фундаментальної доповіді «Застосування хітинових похідних на овочевих культурах» Віти Богославець (науковий керівник І. Григорюк), яка у своїй блискучій доповіді продемонструвала успіхи у застосуванні хітинових похідних на розвиток рослин огірків та викликала особливе зацікавлення у проректора з навчальної та виховної роботи С. Кваші, який провів предметний диспут щодо напряму подальших досліджень необхідних для глибшого розуміння механізмів регуляції розвитку та захисту овочевих культур хітином, а також перспективи його практичного застосування. Комісія відмітила також високий науковий рівень робіт А. Кошової, О. Заболотної, Я. Медмедь, К. Аврамкіної, Ю. Ященко, К. Черненко, К. Яроцької та інші.
     Тематика доповідей студентів магістратури спеціальності «Екологія» стосувалась вивчення широкого спектру екологічних проблем України та світу загалом, шляхів поліпшення стану навколишнього середовища у регіонах підвищеного рівня забруднення, вивчення та упередження негативних антропогенних процесів забруднення і порушення ґрунтового покриву, водного середовища, збереження біорізноманіття та агробіорізноманіття, в тому числі екотоксикологічному контролю препаратів та екологічній оцінці технологій вирощування безпечної продукції сільськогосподарського виробництва, а також розвитку агротуризму в регіонах.

     За науковою актуальністю виконаних робіт колектив кафедри екології агросфери та екологічного контролю із завідувачем Володимиром Чайкою відмітили таких студентів: В. Дудар, В. Ганіна, В. Луцик, О. Савчук, О. Вітюк, В. Крутій, О. Луцький, І. Кельвич, Ю. Ященко, К. Гонтар, І. Лебідь, О. Циганок, Я. Чорний, А. Поліванов, І. Тимченко, В. Романюк, Є. Тимошенко, М. Кондакова, М. Лапотко, О. Лєснік, М. Михайленко, В. Лех, Г. Мошківська, І. Головач та інші.
     Проблеми, над якими працювали магістри спеціальності «Захист і карантин рослин» протягом двох років є актуальними та різноманітними. Увагу привертають теми, що стосуються ассортименту гербіцидів компанії «Ukravit» (магістр В. Квятковська, науковий керівник М. Доля); кореневих гнилей гороху овочевого (магістер Д. Оліфер, науковий керівник М. Кирик); аналізу фітосанітарного ризику рослин з роду Амброзія (магістр Д. Краснолуцька, науковий керівник О. Сикало); екотоксикологічного контролю препаратів дженериків, що використовуються у сільському господарстві (магістр Т. Покотило, науковий керівник Н. Макаренко).

     Усі виступи відрізнялися своєю оригінальністю, студенти охоче ділилися своїми думками стосовно проведених наукових досліджень.
   Магістри продемонстрували високий рівень володіння матеріалом, легко відповідали на питання, які виникали в ході дискусії. Сподіваємося що конференція, проведена у такій формі, - це ще один щабель підготовки до захисту магістерської роботи та можливість реально оцінити свої сили.

Петро Дрозд,
заступник декана
факультету захисту рослин, біотехнологій та екології

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook