Досвід участі у проектах Horizon2020: від розповсюдження та впровадження інновацій до формування свідомості господаря
1 листопада 2017 року в рамках роботи Міжнародної виставки ефективних рішень для агробізнесу «АгроКомплекс 2017», що проходила з 31 жовтня до 02 листопада 2017 р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», відбувся Міжнародний україно-французький круглий стіл на тему «Обмін досвідом з передачі інновацій в агро-продовольчому секторі». Цей захід було організовано Посольством Франції в Україні та науково-методичним центром «Агроосвіта».
Ніколя Перрен, Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні, привітав учасників і зазначив, що співробітництво на національному і міжнародному рівнях задля розвитку науки та інновацій на сьогодні є вкрай необхідним для будь-якої країни світу. До учасників із вітальним словом звернулась також директор Науково-методичного центру «Агроосвіта» МОН України професор Тетяна Іщенко.
В роботі круглого столу взяла участь Олена Ковтун, доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності НУБіП України, яка розповіла про досвід участі в інноваційних проектах, спрямованих на підищення кваліфікації для агровиробників та програми Горизонт-2020, що мають на меті, зокрема, розвиток сектору біоенергетики в Україні.
Важливою компонентою цих інноваційних проектів є практична спрямованість, розповсюдження досвіду, демонстрація та впровадження кращих європейських практик і конкретних проектів, які мають на меті, в тому числі використання відходів від сільськогосподарської діяльності у біоенергетичних цілях.
Більш того, проекти програми Горизонт-2020 включають ще одну важливу компоненту – це так звана «адвокація», тобто робота з органами місцевої, регіональної, національної влади та Європейської комісії з метою закріплення цих інноваційних підходів у відповідних стратегіях розвитку як на регіональному, так і на національному рівнях.
Кафедра адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності