Матеріали журналу "Сучасна освіта" Дослідницький університет: як покращити індекс Хірша. Методика розробки системи менеджменту якості на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2008.
Для української вищої школи проблема організації наукової роботи є особливо актуальною, тому що науково-педагогічні працівники (НПП) у багатьох випадках ставляться до цього аспекту своїх службових обов’язків вельми формально: по суті справи про необхідність демонстрації своїх наукових результатів (як правило, у вигляді публікацій у збірниках заочних конференцій чи у платних журналах, котрі не рецензують подані статті) викладач ВНЗ згадує лише перед проходженням конкурсу на заміщення посади або при подачі документів на отримання вченого звання доцента (професора). Такий відрив НПП від науки призводить до відсутності знайомства (внаслідок відсутності необхідності у ньому) із сучасними результатами, отриманими у відповідній галузі науки в Україні й за кордоном та до відсутності, - як наслідок, - ових за змістом підручників, навчальних посібників (опубліковані навчальні матеріали часто являють собою перекази чи переклади старих підручників), що тягне за собою низьку якість професійної підготовки випускників і їх невідповідність вимогам роботодавців. Отож, стимулювання НПП до участі у науковій діяльності має велике значення для забезпечення якості української вищої освіти. Одним з методів такого стимулювання у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ) є використання кількісних показників для оцінки результативності наукової роботи з урахуванням цих показників у індивідуальному рейтингу та, відповідно, розрахунку розміру заробітної платні, а також просуванню по кар’єрних сходинках.
Методика служить ефективним інструментом при розробці системи менеджменту якості на основі вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2008.
Програма для розрахунку рейтингу працює у середовищі MS Excel-97/2003, містить у своєму складі необхідні компоненти для обліку показників діяльності усіх суб’єктів у структурі вищого навчального закладу та самоатестації за показниками зовнішнього оцінювання.
ПРОПОНУЄМО
керівникам вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації з метою оптимізації всіх видів діяльності.
ЗАБЕЗПЕЧУЄМО
iнформаційно-консультативні послуги та супровід програмного продукту.
Контактний телефон: (044) 527-88-83; 0675980178