Вчена рада юридичного факультету розглянула готовність до нового навчального року та схвалила новий освітній курс університету

30 серпня 2017 р. відбулося розширене засідання вченої ради юридичного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України за участі проректора з навчальної і виховної роботи Сергія Миколайовича Кваші.
Традиційно порядок денний розпочався із доповіді декана факультету Олени Сергіївни Ярої про підсумки діяльності науково-педагогічного колективу юридичного факультету у 2016/2017 навчальному році та завдання на новий навчальний рік. Насамперед, доповідач звернула увагу на особливості вступної кампанії 2017 р.: збільшення ліцензійного обсягу на ОС «Бакалавр», «Магістр», прийом на ОС «Магістр» за результатами ЗНО тощо. При цьому Олена Сергіївна акцентувала на проблемних аспектах вступної кампанії, зокрема щодо вступу і результатів прийому на ОС «Магістр» – високий відсоток вступників, що взагалі не склали ЗНО (20 % – на денну форму навчання, 28 % – на заочну); кількість осіб, зарахованих на денну форму навчання – 30 (ліцензійний обсяг 50), що на 11 осіб менше у порівнянні зі вступною кампанією 2016 р. Наведені факти зумовлюють необхідність підвищення якості навчального процесу на факультеті і вдосконалення системи профорієнтаційної роботи.
Аналізуючи діяльність факультету у навчальній роботі доповідач звернула увагу на позитивні зрушення у цьому напрямі – подальше підвищення якості навчального процесу, запровадження практики проведення відкритих лекцій знаними правниками-науковцями та майстер-класів відомими юристами-практиками, продовження роботи по наповненню електронного навчального простору університету. Істотні зрушення відбулися у науковій діяльності факультету. Протягом 2016–2017 н.р. НПП юридичного факультету було підготовлено і подано 6 проектів науково-дослідних робіт, опубліковано 18 монографій, 3 підручники, 1 навчальний посібник і 57 наукових статей, з яких 2 – у виданнях, що входять до Scopus. На юридичному факультеті здійснюють підготовку і написання дисертацій 40 аспірантів і 2 докторанти. Студентка магістратури юридичного факультету отримала диплом І ступеня Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, команда від юридичного факультету двічі перемагала в агро-політичних дебатах. Міжнародна діяльність ввіреного Олені Сергіївні структурного підрозділу характеризується поступовим підвищенням активності кафедр та наукового-педагогічних кадрів. Особливо активно ведеться робота по проекту «Екологічна політика і право Європейського Союзу» у рамках програми ERASMUS+.
Головні положення виступу декана факультету про результати вступної кампанії 2017 р. були детально розкриті у доповідях Канарик Юлії Сергіївни (бакалаврат) та Гаєвець Марини Василівни (магістратура), про готовність кафедр до нового 2017/2018 навчального року доповіли завідувачі кафедр Володимир Михайлович Єрмоленко, Володимир Іванович Курило, Віктор Валерійович Ладиченко, Олексій Юрійович Піддубний і Віра Олегівна Качур, про готовність до прийому студентів першого курсу і проведення свята «День знань» прозвітувала заступник декана Олена Анатоліївна Улютіна.
Підсумовуючи роботу розширеної вченої ради юридичного факультету проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Миколайович Кваша висловив сподівання, що виконання поставлених серпневим засіданням вченої ради НУБіП України стратегічних завдань буде відображене у діяльності факультету, кафедр, а представники правничої наукової школи не стоятимуть осторонь тих викликів і загроз, які сьогодні повстали не лише перед вищою освітою, перед нашим навчальним закладом, а й перед сільськими громадами та державою в цілому.
Марина Дейнега,
секретар вченої ради юридичного факультету