Студенти університету взяли участь у першому етапі міжнародного проекту з оптимізації виробництва тепличного господарства
Сьогодні українські споруди закритого грунту за багатьма показниками можуть гідно конкурували з лідерами світового ринку у цій галузі – голландцями. Єдине, у чому поки що програємо, – це продуктивність праці. А це показник, який важко виміряти. Саме тому науковці НУБіП об’єднали у цьому напрямку зусилля з нідерландською компанією Diamondі і українськими виробникам, яких представляє Асоціація «Теплиці України», та підписали тристоронню угоду про співпрацю, яку скріпили підписами ректор університету Станіслав Ніколаєнко, президент асоціації Євгеній Чернишенко і директор Diamond FMS B.V. Нард Елсман.
Наш партнер - компанія Diamond - вже має досвід реалізації проектів в Україні, але цей є пілотним з точки зору його системності. Звісно, до цього дослідження у напрямку оптимізації процесів виробництва проводилися, але вузько, відзначає виконавчий керівник проекту доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І.Мартиненка Володимир Решетюк. Ми ж охопили відразу три напрямки – біологічний, інженерний і управлінський. Тому і залучили до роботи студентів, аспірантів і викладачів факультетів захисту рослин, біотехнологій та екології, аграрного менеджменту, інформаційних технологій та ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.
Для проведення досліджень ми обрали формат ділової гри, яку провели на базі ПрАТ «Комбінат «Тепличний», говорить ще один виконавчий керівник проекту, представниця компанії Diamond-Україна Анастасія Ружина. Учасники досліджували автоматизацію процесів реєстрації, моніторингу розподілу та виконання завдань працівниками/відділами на підприємстві та контроль за їх виконанням і витраченим на це часом, реєстрацію та своєчасне інформування відповідальних осіб щодо виникнення ушкоджень або захворювань на виробництві, формування бази даних для подальшого аналізу та прийняття управлінських рішень. А також групування та інтелектуальний аналіз даних на будь-якому рівні, встановлення взаємозв’язків між даними різного походження із будь-яких існуючих програмних забезпечень, представлення даних через інформаційно-інтерактивні панелі «Dashboards» у вигляді інтерактивних графіків і таблиць, різних шкал, показників, індикаторів, тощо.
Одне з головних завдань участі у таких проектах студентської молоді – це підвищення мотивації та навички роботи в команді. Приємно, що прекрасно проявили себе наші біотехнологи. За словами головного агронома підприємства Петра Кирія (до речі, кандидата наук і випускника нашого університету), вони відмінно провели аналіз процесів цього структурного підрозділу. Яна Лукащук, Ганна Мархальчук, Інесса Бобрикова, Ксенія Іскра, Ірена Примак продемонстрували вміння працювати в колективі, гарні знання, сучасний підхід до організації праці та комунікабельність. Після такого досвіду їхня вартість на ринку праці значно зросла.
директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження