ОЙ БАТУРИНЕ БАТУРИНОЧКУ − СЛАВНИЙ НАШ ГОРОДОЧКУ
ОЙ БАТУРИНЕ БАТУРИНОЧКУ − СЛАВНИЙ НАШ ГОРОДОЧКУ
24 травня 2017, 10:19
ОЙ БАТУРИНЕ БАТУРИНОЧКУ − СЛАВНИЙ НАШ ГОРОДОЧКУ
(із народного фольклору)
Джерелом наповненим енергетикою патріотизму та перлиною культурного спадку України без перебільшення є Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». В цьому пересвідчилися науково-педагогічні працівники факультету конструювання та дизайну, чия подорож та екскурсія до останньої козацької столиці – Батурина змогла відбутися за підтримки голови первинної профспілкової організації НУБіП України Р.О.Тарасенка.
«Гетьманська столиця» − це безцінні пам’ятки історії, архітектури, культури, археології і природи: палацово-парковий ансамбль Розумовського, будинок генерального судді Кочубея, музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана Розумовського, парк «Кочубеївський».
Спочатку відвідали Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, відреставрований в 2003-2008 роках, при благодійній участі меценатів, Палац є єдиним творінням видатного англійського архітектора Чарльза Камерона в Україні.
У 2009 році тут було створено пізнавальну музейну експозицію з акцентом на постатях Кирила Розумовського, його родини, а заразом з ними − видатних діячів, сучасників українського ренесансу, що яскраво відтворює драматичну історію будівництва, запустіння і реставрації палацу, видатних українських гетьманів. Вдало, зі смаком відреставровані автентичні інтер’єри, підібрані меблі не залишили байдужими учасників екскурсії вихідного дня очолюваної деканом факультету конструювання і дизайну Ружилом З.В.
Будинок генерального суду − Яскравий зразок архітектури другої половини ХVІІ ст. відреставрований в 2003-2005 роках. Експозиція розповідає про історію судочинства ранньої-модерної України, родини Кочубеїв, насамперед відомою романтичною і трагічною історією кохання юної Мотрони Кочубей і гетьмана Івана Мазепи.
В підвальному приміщенні музею незабутні враження викликають воскові фігури в’язня та писаря генерального суду в майже реальній обстановці камери попереднього ув’язнення та камери слідства.
Відпочити тілом і душею можна в парку «Кочубеївський», який є пам’яткою природи місцевого значення. Парк створено на базі природної діброви. Саме його стежками ходили на побачення закохані Мотря Кочубей та гетьман Іван Мазепа.
Вразив наш колектив і архітектурно-меморіальний комплекс «Цитадель Батуринської фортеці», відтворений у 2008 році, яскраво ілюструє вигляд найбільш укріпленої частини міської фортеці 1669-1708 роках.
Гетьманський будинок репрезентує реалії мурованої архітектури другої половини ХVІІ ст., а також інтер’єри цього будинку, естетичні смаки перших батуринських гетьманів – Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича та Івана Мазепи. Важливим об’єктом Цитаделі є замкова дерев’яна церква Воскресіння Господнього, яка фактично є усипальницею героїв Батуринської оборони 1708 року.
Також відвідали музей археології Батурина у приміщенні Воскресенської церковнопарафіяльної школи 1904 р.
Взагалі, цю поїздку можна назвати − святом душі, Весна: прекрасна погода, сонечко, квіти, хороший настрій, в колі друзів, багато цікавої інформації, спостережень: тобто повна релаксація співробітників. І за ввесь позитив щиро дякуємо Вам, Ростиславе Олександровичу.
«Незабутня подорож !!!»
Голова профбюро факультету конструювання та дизайну М.М.Бондар