Студентський науковий гурток “Київська асоціація студентів-лісівників”

Студентський науковий гурток “Київська асоціація студентів-лісівників”

Звіт гуртка за 2021 - 2022 навчальний рік (презентація)

Керівник гуртка, доценткафедри Г.О. Лобченко

 Староста гуртка: Володимир Кравець, студент 4 курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства
Заступник старости: Семен Обломей, студент 3 курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства
Секретар: Тетяна Красник, студентка 3 курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства

Мета гуртка: створення умов для реалізації збагачення формальної освіти студентів лісівничої та інших споріднених природничих спеціальностей шляхом розширення міжнародного співробітництва з університетами світу, дослідними і науковими організаціями лісогосподарського та екологічного спрямування, а також обмін актуальною інформацією та науковими здобутками у сфері лісового, садово-паркового господарства та деревообробної промисловості.

Задачі гуртка:

• Створити передумови для розвитку наукового, професійного і творчого потенціалу студентів;
• Підвищити рівень володіння фаховою іноземною лексикою;
• Сформувати навики роботи у колективі та підвищення рівня колективної відповідальності (team-building);
• Розвивати лідерські здібності (leadership skills);
• Залучати студентів до міжнародних заходів, програм обміну тощо;
• Покращити вміння професійної комунікації зі представниками міжнародних організацій, колегами різних країн, національностей тощо.

Основні напрями діяльності KFSA:

1. Налагодження зв’язків із іншими студентськими організаціями, пов’язаними зі сферами лісового, садово-паркового господарства та деревообробки.
2. Розвиток міжнародної студентської співпраці для обміну досвідом та організації спільних заходів.
3. Залучення студентів до наукової діяльності та надання допомоги у виборі напрямку досліджень та їх реалізації.
4. Проведення науково-практичних та виробничих конференцій, виїзних семінарів, екскурсій та інших заходів.
5. Запрошення науковців та фахівців виробництва у галузі лісового, садово-паркового господарства та деревообробки для проведення тематичних лекцій, семінарів та конференцій.
6. Сприяння вивченню англійської мови студентами у рамках роботи розмовного фахового клубу «FoRestEng» .

Учасники KFSA

До складу KFSA станом на 01.05.2022 р. входить 120 студентів ННІ лісового і садово-паркового господарства ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр» спеціальностей 205 – лісове господарство, 206 – садово-паркове господарство та 187 – деревообробні та меблеві технології.  Учасники KFSA приймають активну участь у заходах відповідно до плану-графіку роботи.

Діяльність та здобутки KFSA

Історія гуртка бере свій початок з 2009 р. з моменту участі команди НУБІП України у міжнародних змаганнях з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія. Відтоді і до 2014 р. гурток функціонував під керівництвом С.В. Зібцева на кафедрі лісівництва ННІ лісового та садово-паркового господарства. Разом із зниженням студентської активності гурток тимчасово припинив свою діяльність. Однак у 2016 р. KFSA відродився на базі кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій під керівництвом доцента кафедри Г.О. Лобченко (у минулому гуртківця KFSA).

Гуртківці на міжнародних змаганнях з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2009

KFSA входить до складу Міжнародної асоціація студентів-лісівників (International Forestry Students' Association, IFSA) у складі Північноєвропейського регіону. Гуртківці мають можливість долучатися до різноманітних міжнародних заходів у рамках діяльності IFSA.
Традиційним є участь у міжнародних змаганнях з лісового багатоборства (Forestry Versatility), де студенти різних європейських університетів демонструють свої знання та вміння у лісівничій професії. Підготовка команди є однією із задач гуртка.

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2010

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2011

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2013

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2014

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2017

 

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2018

Студентська команда ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України за результатами участі у 2019 році увійшла до п’ятірки кращих на міжнародному змаганні з лісового багатоборства.

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2019

З метою підготовки до міжнародних змагань, популяризації лісівничої професії та профорієнтаційної гуртківцями було започатковано щорічні Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «Forestry Quest». Вперше змагання відбулися у 2017 році серед студентів ННІ лісового і садово-паркового господарства, а вже наступного 2018 вийшли на Всеукраїнський рівень та у 2019 році залучили до участі 15 команд з усієї України.

Команда «ZAYKA» - переможці «Forestry Quest», 2017

 

Команда НУБіП України «Тигри» – призери «Forestry Quest» команда, 2018

 

Учасники І відбіркового етапу «Forestry Quest» серед студентів ННІ ЛіСПГ, 2019

 

 

 

Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «Forestry Quest», 2019

Також гуртківці приймають участь у різноманітних щорічних регіональних з’їздах IFSA, міжнародних симпозіумах студентів-лісівників (International Forestry Student’s Symposium, IFSS) тощо. 

Northern European Regional Meeting, 2012, Нідерланди


Northern European Regional Meeting, 2013, Естонія


Northern European Regional Meeting, 2014, Польща


Northern European Regional Meeting, 2016, Латвія

Представники гуртка під час участі у NERM 2016 у Латвії ознайомилися з лісовим господарством країни. Цей захід організував місцевий студентський актив «Šalkone» Латвійського сільськогосподарського університету. NERM 2017 випала честь організовувати гуртківцям KFSA на території України під темою «Багатофункціональне використання лісу». Захід, що тривав цілих 10 днів і в Україні проходив вперше, залишив яскраві спогади у серцях 39 учасників із 12 країн Європи – Австрії, Данії, Естонії, Грузії, Латвії, Німеччини, Словаччини, Словенії, Туреччини, Фінляндії, Чехії та України. Детальніше про те, як проходив захід, можна дізнатися за посиланням https://nubip.edu.ua/node/33219 та https://nubip.edu.ua/node/33868.

Northern European Regional Meeting, 2017, Україна

На завершення міжнародного заходу було обрано організаційний комітет NERM 2018 – студентська організація Зволенського технічного університету у Словаччині, до якого також долучилися представники KFSA.


Northern European Regional Meeting, 2018, Словаччина

 

Southern European Regional Meeting, 2019, Швейцарія


International Forestry Student’s Symposium, 2013, Іспанія


International Forestry Student’s Symposium, 2016, Австрія

Студенти мають змогу відвідувати міжнародні заходи починаючи ще з 1 курсу, що дозволяє у перші роки навчання визначитися із пріоритетами професійного розвитку.

 

Студент першого курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства Кравець Володимир на 10-му ювілейному з’їзді студентів-лісівників у Словенії – Winter Meeting 2019

Під час проведення міжнародного симпозіуму в Естонії гуртківець Володимир Кравець був обраний на посаду співробітника зі зв'язків із Міжнародним союзом лісових дослідницьких організацій (IUFRO). Невдовзі Володимир як координатор делегації IFSA представив Україну на 25-му світовому конгресі IUFRO у м. Курітіба, Бразилія.

 

International Forestry Student’s Symposium, 2019, Естонія

 
Світовий XXV конгрес IUFRO, 2019, Бразилія

Гуртківець ініціював проведення для студентів воркшопу у Штаб-квартирі Міжнародної спілки лісових дослідних організацій IUFRO у Відні, Австрія. Тема воркшопу «Покращення розуміння ролі досліджень у динамічній галузі лісового господарства та ролі IUFRO у трансформації лісового господарства» зацікавила 24 представника IFSA, серед яких KFSA представляв студент ННІ лісового і садово-паркового господарства – Семен Обломей. Детальніше про досвід роботи у міжнародні організації можна дізнатися за посиланням: https://nubip.edu.ua/node/72880.

 

До проведення Міжнародного дня лісів кожного року FAO організовує урочисту подію з метою підвищення усвідомлення цінності лісів. Темою і головним фокусом Міжнародного дня лісу у 2019 році є ліси та освіта, а також залучення молоді до питань лісового господарства. У 2019 році студентці магістратури Катерині Федині, активному члену KFSA вдалося вибороти фінансування на участь у заході і представити Україну у штаб-квартирі ФАО у Римі.

Студентка ННІ лісового і садово-паркового господарства Катерина Федина у складі молодіжної делегації IFSA у ФАО з Нагоди святкування міжнародного дня лісу

На своїх засідання гуртківці отримують досвід міжнародного професійного спілкування у режимі онлайн. Представники різних країн світу - Республіки Гана, Канади, Сербії, Великої Британії, Філіппін, Фінляндії, Хорватії, Туреччини, Грузії – розповідають про лісове господарство, а студенти мають можливість задавати питання та дискутувати про почуте, а також підвищують рівень володіння іноземною мовою і розширюють кругозір

Онлайн-зустріч із Джаніс Бернс на тему «Лісове господарство Канади та особливості святкування Halloween»

Також гуртківці знайомляться із різноманітними науковими досягненнями у лісівничій галузі, обговорюють та працюють над власними науковими розробками й представляють свої результати на семінарах і конференціях. Звісно, робота у гуртку дозволяє ставати стипендіатами програм міжнародного обміну відкриває нові горизонти. Гуртківці ініціюють проведення міжнародних заходів на базі НУБІП України.


Міжнародна студентська конференція «Європейська лісівнича наука у контексті сталого розвитку», 2018


Міжнародний студентський семінар за участі голови представництва міжнародної асоціації студентів-лісівників в Угорщині (IFSA LC Hungary), Іштвана Деака, 2018

Міжнародний студентський семінар «Forest Landscape Restoration» за участі студентів Університету прикладних лісівничих наук Ротенбурга, 2019

 

Наукові досягнення гуртківців за 2019-2020 навчальний рік

 

Культурно-виховна робота

Не осторонь і культурний розвиток – походи до театру, на виставки, екскурсії тощо.

 

Екскурсія до Музею медицини та Музею Гуцульщини, 2019

Похід на г. Піп Іван, 2019

Щорічно гуртківці відвідують міжнародну виставку «LISDEREVMASH», а у 2019 на одному із майданчиків мали змогу презентувати KFSA.

 
Гуртківці на міжнародній виставці «LISDEREVMASH», 2017 та 2019

Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/KFSA.UA/
Instagram-сторінка: @KFSA_ua
Email: [email protected]
 

 

Звіт гуртка за 2020 - 2021 навчальний рік (презентація)

Звіт гуртка за 2019 - 2020 навчальний рік (презентація)

План роботи гуртка на 2020-2021 навчальний рік

План роботи гуртка на 2021-2022 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook