Студентський науковий гурток “Київська асоціація студентів-лісівників”

Студентський науковий гурток “Київська асоціація студентів-лісівників”

Керівник гуртка, старший викладач Г.О. Лобченко

 

 Головною метою СНГ «Київська асоціація студентів-лісівників» (Kyiv Forestry Students Association, далі KFSA) є збагачення формальної освіти студентів лісівничої та інших природничих спеціальностей шляхом розширення міжнародного співробітництва з організаціями лісогосподарського та екологічного спрямування, а також обміну інформацією в сфері лісового, садово-паркового господарства та деревообробної промисловості.
Основними напрямками діяльності KFSA є:
• Налагодження зв’язків із іншими студентськими організаціями, пов’язаними зі сферами лісового, садово-паркового господарства та деревообробки.
• Розвиток міжнародної студентської співпраці для обміну досвідом та організації спільних заходів.
• Залучення студентів до наукової діяльності та надання допомоги у виборі напрямку досліджень та їх реалізації.
• Проведення екскурсій, науково-практичних та виробничих конференцій, виїзних семінарів та інших заходів.
• Запрошення науковців та фахівців виробництва у галузі лісового, садово-паркового господарства та деревообробки для проведення тематичних лекцій, семінарів та конференцій.
• Сприяння вивченню англійської мови студентами.
• Введення KFSA у Міжнародну мережу студентських об’єднань лісівничого та інших природничих спрямувань та участь у програмах обміну.
• Заснування засобів масової інформації на благодійній основі.
• Налагодження і підтримання міжнародних зв’язків, укладання необхідних угод з іноземними студентськими організаціями, участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов’язанням України та чинному законодавству.


Історія гуртка бере свій початок ще з 2009 р., після участі команди від НУБІП України (тоді НАУ) у міжнародних змаганнях з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія:

Гуртківці на міжнародних змаганнях з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2009

Відтоді і до 2014 р. гурток функціонував під керівництво С.В. Зібцева на кафедрі лісівництва ННІ лісового та садово-паркового господарства. Разом із зниженням студентської активності гурток тимчасово припинив свою діяльність. Однак у 2016 р. гурток KFSA відродився на базі кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій на чолі з Г.О. Лобченко (у минулому гуртківця KFSA).
KFSA входить до складу Міжнародної асоціація студентів-лісівників (International Forestry Students' Association, IFSA) як місцевий осередок Північноєвропейського регіону. Відтак гуртківці мають можливість долучатися до різноманітних міжнародних заходів у рамках діяльності IFSA. Традиційним є участь у міжнародних змаганнях з лісового багатоборства (Forestry versatility), північноєвропейському регіональному зібранні IFSA (Northern European Regional Meeting, NERM), міжнародному симпозіумі студентів-лісівників (International Forestry Student’s Symposium, IFSS) тощо.

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2010

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2011

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2013

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2014

Міжнародні змагання з лісового багатоборства у м. Брно, Чехія, 2017

Northern European Regional Meeting, 2012, Нідерланди


Northern European Regional Meeting, 2013, Естонія


Northern European Regional Meeting, 2014, Польща


Northern European Regional Meeting, 2016, Латвія


International Forestry Student’s Symposium, 2013, Іспанія


International Forestry Student’s Symposium, 2016, Австрія

Представники гуртка минулого року ознайомилися з лісовим господарством Латвії у рамках щорічного Northern Europe Regional Meeting 2016 (NERM 2016), який організував місцевий осередок Міжнародної асоціації студентів-лісівників (IFSA) «Šalkone» Латвійського сільськогосподарського університету. У заході взяли участь представники 11 країн – Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Словаччини, Туреччини, Фінляндії, Чехії, Швеції, України та приймаючої сторони.
NERM 2017 випала честь організовувати гуртківцям KFSA на території України з 12 по 21 травня 2017 р. NERM 2017 покликаний показати усім учасникам українське лісове господарство, розкриваючи ідею «Багатофункціонального використання лісу», провідні підприємства та компанії, пов’язані із галуззю, чарівні ландшафти та природу, збалансоване природокористування, ознайомити із українською культурою та звичаями, традиційним одягом, стравами, напоями, виробами ручної роботи тощо по всій країні. Протягом NERM’17 студенти-лісівники матимуть можливість відвідати типові природні і штучні ліси в різних природних зонах однієї найбільших країн Європи, міські ліси, агролісівничі системи, енергетичні плантації, національний дендропарк, протиерозійні насадження, гірські ліси Українських Карпат, збережені праліси та багато інших об’єктів, пов’язаних із лісовим господарством України.
За мету NERM 2017 поставлено продемонструвати багатофункціональність українських лісів, що забезпечують задоволення різних потреб, такі як відпочинок, захист від несприятливих природних явищ і сприяння збереженню та примноженню біорізноманіття.
Детальніше про захід можна дізнатися за посиланням, а також за E-mail-адресами [email protected] та [email protected]

Також гурток для комунікації учасників та поширення цікавих дописів має власну спільноту у facebook.

Звіт гуртка за 2016 - 2017 навчальний рік

Витяг із протоколу засідання кафедри

План роботи гуртка на 2017-2018 навчальний рік.

Звіт гуртка за 2017 - 2018 навчальний рік

План роботи гуртка на 2019-2020 навчальний рік.

 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)