Визначено фіналістів аграрно-політичних дебатів
13 квітня в університеті вже вдруге, за словами голови Спілки молодих учених університету Марини Галат, проходять аграрно-політичні дебати, які збирають найталановитішу молодь обговорити не просто актуальні, а й дискусійні питання розвитку аграрного сектору економіки нашої країни. Тож за перемогу і місце у фіналі боротимуться п’ять команд, а оцінюватимуть їх журі у складі представників спілки молодих учених та ради аспірантів, а також глядачі, які обиратимуть володаря призу глядацьких симпатій.
Привітав учасників, організаторів, а також глядачів, які прийшли підтримати свої команди, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша. За його словами, дебати – це особливий спосіб пізнання. У ході дебатування спочатку учасники висловлюють свою точку зору, а потім вже формується спільна думка. Проректор навів приклад, як одне, але правильно поставлене і в необхідний момент запитання може змінити позицію. Тож побажав командам бути логічними, влучними і переконливими. Свої настанови учасникам дав також член команди, яка перемогла у фіналі минулого року, Ігор Дмитренко.
Отож свої аргументи «За» і «Проти» команди висловлювали щодо таких тем: «Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі», «Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників (4 група) та застосування загальної системи оподаткування з податку на додану вартість (ПДВ)», «Дозвіл на використання генно-модифікованих продуктів (ГМО-продуктів) у виробництві продуктів харчування для населення і кормів для тварин як гарантія продовольчої безпеки країни», «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств / агрохолдингів?». Приємно відзначити, що всі команди ретельно готувалися до обговорення. Ними опрацьовано чимало нормативних документів, проаналізовано міжнародний досвід. А ще для підтвердження своєї позиції вони використовували знання за своїм фахом. З уст учасників у вигляді аргументів для підтвердження командної позиції лунали і статистичні дані міжнародних організацій та інституцій.
Однак за результатами оцінювання перемогу здобула команда №2 у складі Володимира Пижа (факультет аграрного менеджменту), Світлани Голуб (юридичний факультет) та Анастасії Негур (факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК). Кращою в особистому заліку стала Світлана Голуб. Приз глядацьких симпатій дістався команді №3, а саме студентам факультету ветеринарної медицини Богдану Бокарєву, Глібу Міхаровському та студенту факультету землевпорядкування Богдану Баранцову.
Вітаємо переможців та бажаємо їм гідно представити наш університет на аналогічних дебатах серед студентів усіх аграрних вишів 26 травня.
Ольга Наконечна