Екскурсія студентів механіко-технологічного факультету в Національний музей Тараса Шевченка

27 березня 2017 року

 23 березня 2017 року студенти 1 курсу ОС «Бакалавр» і «Магістр» механіко-технологічного факультету відвідали разом із своїми наставниками:  доц. Білько Т.О., Марчишиною Є.І., Мотричем М. М., Зубок Т.О., ст. викладачем Павленком М.Ю., асистентом Голопурою С.М. Національний музей Тараса Шевченка.

Музей Тараса Шевченка в Києві відкрився 24 квітня 1949 року на базі колишньої Галереї картин Шевченка в Харкові та Центрального державного музею Шевченка в Києві. Студенти були захоплені, побачивши оригінали малюнків та картин Шевченка, рукописні списки його найпопулярніших віршів, першодруки з автографами поета, рідкісні документи й фотографії, унікальна бібліотека видань ХVІІІ–ХХІ століть.

Наша молодь  мала можливість побачити прижиттєві видання «Кобзаря» (1840-го та 1860 рр.), поем «Гайдамаки» (1841 р.), «Гамалія» та «Тризна» (обидві –1844 р.) з дарчими написами М. Маркевичу та Г. Галагану, дарчі написи поета Н. Білозерській, О. Бодянському, Ганні Барвінок, Біблія (видання 1824 р.), подарована Шевченком Ф. Лазаревському у серпні 1859 року, позолочений медальйон із волоссям поета, що зберігався в родині Лазаревських.

Кожен студент мав можливість перегорнути сторінки факсимільних видань: рукописної збірки «Wirszy T. Szewczenka», ілюстрованої М. Башиловим та Я. де Бальменом, альбому малюнків Т. Шевченка 1845 року, рукописної збірки «Три літа», «Малої книжки». Найбільше вразила графіка й живопис Тараса Шевченка (близько 200 творів) та його сучасників: портрети, пейзажі, жанрові роботи. За описом, що зберігся, в одному із залів відтворено особисту бібліотеку Кобзаря, яку він зібрав, повернувшись із заслання. Уявлення про останнє помешкання Т. Шевченка дають його малюнки та робочий стіл з особистими речами й малярським приладдям. У колекції музею зберігається понад 30 тисяч експонатів основного фонду: графіка, живопис, архів, меморіальні речі, фотографії, друковані матеріали, витвори декоративного мистецтва, скульптура, книги.  Захоплені екскурсією студенти активно фотографувались.

У кількох залах розміщені експонати, які свідчать про світове значення творчості Шевченка, а також переклади його творів на різні мови світу.

Це місце, де зупиняється час…

Заступник декана Т. Білько

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook