Студентка-магістрант досліджує активність стовбурових клітин за впливу на них біологічно активних речовин

27 березня 2017 року

З розвитком клітинних технологій та одночасним їх впровадженням у  практичну ветеринарію та медицину, триває пошук найбільш оптимальних умов для культивування стовбурових клітин in vitro, зокрема досліджується вплив на них біологічно активних речовин. Основним завданням при дослідженні активності мезенхімальних стовбурових клітин є створити такі умови їх культивування, які б покращували здатність клітин до формування колоній, забезпечували високу проліферативну активність та життєздатність.
Саме тому робота студентки магістерської програми «Клітинні технології у ветеринарній медицині» Дудко Анастасії полягає у дослідженні колонієформуючої здатності, проліферативної активності та життєздатності МСК за впливу на них вітамінів.
Дослідження здійснювалися після висаджування фракції мононуклеарних клітин (МНК) кісткового мозку у культуральні лунки планшету. Контрольні зразки фракції МНК культивувалися у поживному середовищі ДМЕМ з додаванням 20 % ембріональної сироватки теляти та 10 мкл/мл антибіотика-антимікотика. У дослідні лунки перед культивуванням клітин додатково вносилися вітамін С (75 мкг/мл), В12 (0,5 мкг/мл) або комбінацію вітамінів С + В12 (75 мкг/мл + 0,5 мкг/мл).

Встановлено, що вітаміни С і В12 по-різному впливають на активність мезенхімальних стовбурових клітин кроля in vitro. Результати проведених досліджень будуть представлені Анастасією Дудко на ХVI Міжнародній науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів і студентів факультету ветеринарної медицини НУБіП України «Актуальні проблеми ветеринарної медицини», яка відбудеться 19-20 квітня 2017 року.
 

Ю. Харкевич


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook