Відкриваючи Київ: екскурсія першокурсників агробіологічного факультету

11 березня 2017 року

     Навчання в університеті – це не лише фахова підготовка, але й особистісний та культурний ріст. Саме тому наша кафедра аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води організовує для студентів екскурсії історичними місцями столиці. Цього разу ми з першокурсниками агробіологічного факультету відвідали Києво-Печерську Лавру і Державний музей музичного, театрального та кіномистецтва України.

     Наша екскурсія почалася на головній вулиці Лаври. Спочатку ми пройшли Троїцьку надбрамну церкву, яка розташована над головними воротамиі є найдавнішою. Колись через Святі врата дозволялось проходити лише князям та найвищому духовенству. Для інших же, в т.ч. і прочан, з обох боків воріт були влаштовані хвіртки, що не збереглися. Від тих часів залишилась лише традиція знімати головні убори, проходячи через Святі врата. Живопис цієї церкви – найцінніша пам'ятка українського монументального мистецтва 20-30-х рр. ХVІІІ ст. А найсильнішим акцентом внутрішнього оздоблення церкви є золочений дерев'яний триярусний іконостас.
     Цікавою була розповідь екскурсовода про походження назва Лаври. Перші ченці селилися у печерах — звідти й пішла назва монастиря. Лавра — це почесне звання, яке присуджується лише великим та впливовим монастирям. Почавши своє існування з перших печер, які було викопано у ХІ сторіччі, задев’ятьстоліть Києво-Печерська Лавра перетворилася на величний комплекс церков та монастирів, що справляють неабияке враження не лише на віруючих людей, але й на звичайних туристів.

     Ми побували також у Державному музеї музичного, театрального та кіномистецтва України, єдиному в нашій країні за своєю спеціалізацією. Він має багату на імена і події історію та широко знаний в Україні й за її межами своїми постійно діючими експозиціями та пересувними виставками, створеними на унікальних експонатах з історії театру, музики, кіно. Зібрана за час існування (з 1923 року) велика і різновидова колекція пам'яток з історії розвитку мистецтв, яка постійно поповнюється новими матеріалами, є ґрунтом для науково-дослідної, науково-консультативної, експозиційно-виставкової роботи, багатим джерелом для популяризації здобутків національного театру, музики та кіно. 

     Нас тепло зустріли співробітники музею: розповіли про історію розвитку театру і кіно, показали ексклюзивні експонати, оригінали листів режисерів тощо. До речі, за словами працівників музею, студенти НУБіП їхні часті гості.

Дмитро Савченко,
доцент кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook