Нова спеціальність для аграрних навчальних закладів

12 травня 2010 року

Серед 120 аграрних навчальних закладів України різного рівня акредитації Національний університет біоресурсів і природокористування України єдиний має статус дослідницького, а отже, і давні традиції підготовки та сучасні можливості об’єктивної атестації наукових та науково-педагогічних кадрів. Враховуючи велику кількість навчальних закладів аграрного профілю в Україні (університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, ліцеї), існує і відчувається гостра нестача кваліфікованих управлінських кадрів для них або їх складових структур.

Вирішенням цієї проблеми може бути підготовка фахівців за спеціальністю «Управління навчальним закладом» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» (8.000009), яка відноситься до напряму «Специфічні категорії». Підвищена потреба навчальних закладів аграрного спрямування у таких фахівцях може задовольнятися через цю магістерську програму планомірно та узгоджено з Міністерством аграрної політики України. Особливість такої програми буде полягати у підготовці та забезпеченні відповідних навчальних закладів кадрами, які мають компетенції інноваційного характеру, певний досвід розробки нових технологій навчання та виховання і опанували сучасні методи організаційно-управлінської роботи в навчальних закладах. Така форма підготовки також надасть можливість завершити систему ступеневої підготовки фахівців технологічних спеціальностей, що мають схильність до управління, організації навчального чи наукового процесу, створить для фахівців сприятливі умови щодо реалізації їхніх творчих можливостей і інтересів.

Магістратура також може використовуватись як форма підвищення професійного рівня особами, які мають кваліфікацію спеціаліста і вже працюють в аграрних закладах освіти на управлінських посадах, де потрібно або бажано мати фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Це працівники ректоратів, дирекції, оргвідділів, відділу кадрів, навчальної частини тощо.

Під час навчання студенти магістратури згідно навчального плану опанують теорію і практику управлінської діяльності, технології здійснення таких функцій, як педагогічний аналіз усіх параметрів навчально-виховного процесу (аналіз підсумків навчального року (півріччя), аналіз якості викладання, аналіз ресурсного забезпечення освітнього процесу тощо); планування, організація і контроль освітньої діяльності засобами сучасних інноваційних технологій у галузі навчання й виховання, а також оволодіють знаннями і вміннями стратегічного планування розвитку освітнього процесу, методикою та методологією відстеження результатів управлінської діяльності.

Особлива увага приділятиметься людинознавчій сутності освіти, управлінню в умовах демократичних змін.

Для здійснення навчання за цією програмою в університеті є достатня кількість фахівців - 7 докторів наук та біля 30 кандидатів педагогічних і психологічних наук з великим досвідом роботи, а ще - фахівці вищої кваліфікації в галузі управління та правознавства, які зможуть забезпечити хороший рівень магістерської підготовки за спеціальністю «Управління навчальним закладом».

Очевидно, важко буде помилитися у виборі майбутньої професії, вступивши до Національного університету біоресурсів і природокористування України на магістерську програму «Управління навчальним закладом» після бакалаврської підготовки з будь-якої спеціальності у будь-якому аграрному навчальному закладі.

Повертайтеся до свого навчального закладу і успішно там керуйте!

 

Володимир Копілевич, директор Природничо-гуманітарного  навчально-наукового інституту

Національного університету біоресурсів і природокористування України

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook