Епізоотолог Володимир Поліщук взяв участь у семінарі ФАО, присвяченому передовому досвіду роботи служб ветмедицини в умовах надзвичайного стану

26 лютого 2016 року

     У Стамбулі (Туреччина) пройшов регіональний семінар під егідою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО, присвячений передовому досвіду роботи служб ветеринарної медицини за умов надзвичайного стану. Його учасниками були представники служб ветеринарної медицини 11 країн – Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Узбекистану, України, Таджикистану та Туреччини.

     Україну представляли головний спеціаліст-лікар ветеринарної медицини протиепізоотичного відділу управління забезпечення протиепізоотичної роботи Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів Світлана Трубка і доцент кафедри епізоотології та організації ветеринарної справи нашого університету, національний консультант ФАО – епізоотолог Володимир Поліщук.

     В ході триденного семінару розглядався національний досвід швидкого реагування на спалахи транскордонних інфекцій тварин, аспекти впровадження GEMP, принципи управління надзвичайними заходами, елементи планування, функції та відповідальність на кожному рівні управління, етапи ієрархії надання ветеринарних послуг, план дій за надзвичайного стану та його складові.

     Учасники оцінили план готовності країн, використовуючи принципи GEMP в локальному контексті, а також визначення ключових елементів, що потребують покращення. Аналізувались принципи контролю інфекційних захворювань тварин, система моніторингу та реагування на спалах, розуміння ролі ветеринарних служб і послуг у відновленні (реабілітації) фермерських господарств після спалаху інфекційного захворювання. А також відпрацювали особливості реагування країни при виникненні надзвичайного стану, пов’язаного із виникненням того чи іншого інфекційного захворювання тварин, принципи організації та проведення протиепізоотичних заходів, роль ветеринарних служб за надзвичайного стану та необхідність розробки «дорожньої карти» для розширення можливостей реагування.

Володимир Мельник,
доцент кафедри епізоотології та

організації ветеринарної справи
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook