Практична підготовка майбутніх технологів рибництва на кафедрі аквакультури

27 грудня 2015 року

     Найважливішим завданням підготовки кадрів для рибної галузі є випуск фахівців, які однаково добре пізнали теорію і оволоділи сучасними прийомами та методами роботи за фахом. Адже випускник, який має теоретичні знання, але не отримав практичних навиків роботи, залишається, як правило, незатребуваним на ринку праці. 
     На кафедрі аквакультури факультету тваринництва та водних біоресурсів для всебічної підготовки майбутніх технологів аквакультури було створено навчально-науково-виробничу лабораторію рибництва. Вона має потужну базу, до складу якої входять повносистемна ставова рибдільниця, інкубаційний цех зі штучного одержання потомства риб і експериментальна рибницька установка із замкненим водопостачанням. За кошти університету на території відокремленого підрозділу НУБіП Немішаївського агротехнічного коледжу було побудовано лабораторний корпус з одним лекційним і двома лабораторними класами та акваріальною; відремонтовано і оснащено сучасним технологічним устаткуванням інкубаційний цех.

Лабораторний корпус факультету тваринництва та водних біоресурсів у Немішаєві

Навчальна аудиторія технологій аквакультури у лабораторному корпусі факультету тваринництва та водних біоресурсів

Лабораторія декоративної аквакультури кафедри іхтіології та гідробіології факультету тваринництва та водних біоресурсів

     Восени 2011 року в експлуатацію введено рибницьку установку із замкнутим водопостачанням, де сьогодні вирощують осетрових риб і проводять наукові дослідження магістри та аспіранти кафедри аквакультури.


Експериментальна установка із зворотним водопостачанням у приміщенні інкубцеху ННВЛ рибництва кафедри аквакультури

Дослідження з вирощування стерляді в експериментальній установці із зворотним водопостачанням

     На Немешаївській навчально-науково-виробничій базі факультету тваринництва та водних біоресурсів студенти третього курсу ОС «Бакалавр» за напрямом підготовки 6.090201 «Водні біоресурси та аквакультура» упродовж всього навчального року проходять не лише теоретичний курс дисциплін, а й беруть участь у всіх технологічних процесах на риб дільниці – від бонітування племінного матеріалу до вилову риби із ставів.


Перше знайомство із строкатим товстолобом на ставах Немішаївської рибдільниці

Основний об’єкт басейнового вирощування на Немішаївській рибдільниці – стерлядь

Випуск дволітків коропових риб у зимувальний став Немішаївської рибдільниці

    На кафедрі працюють студентські гуртки з рибництва (керівник – доцент В.О. Коваленко) і рибальства (керівник – старший викладач О.В. Шкарупа). Завдяки участі в роботі гуртків студенти факультету вже з першого курсу можуть вибрати професійне спрямування і долучитися до наукової роботи.

Учасник студентського гуртка «Рибництво» Артем Швець досліджує овульовану ікру стерляді

Учасник студентського гуртка «Рибництво» Микола Перванчук тримає дволітка американського веслоноса

Учасниця студентського гуртка «Рибництво» Надія Приходько робить біопсію проби гонад у самиці стерляді

     Завдяки тісним зв’язкам кафедри з наукою і виробництвом студенти факультету проходять навчальні та виробничі практики на кращих виробничих підприємствах рибної галузі України, в лабораторіях і дослідних господарствах галузевих науково-дослідних інститутів (ІРГ НААН, Азовський філіал «ПівденНІРО», «Укррибпроект»), Державному агентстві рибного господарства України і його територіальних підрозділах.На виробничій практиці у ПрАТ «Петриківський рибгосп» (Дніпропетровська область)На осінній інвентаризації осетрових риб у ПП «НВФ «Бестер»» (с. Трипілля Київської області)

     Студенти-дипломники кафедри аквакультури проходять стажування і на сучасних підприємствах рибної галузі у країнах близького та далекого зарубіжжя.

Виробнича практика на лососевому рибзаводі у Франції

Виробнича практика на Кізанському осетровому рибзаводі в Астраханській області (РФ)

     Опікуючись проблемою якісної підготовки фахівців та потребою працевлаштування випускників, колектив кафедри аквакультури також активно співпрацює із потенційними роботодавцями дипломованих спеціалістів – представниками бізнесу всіх форм власності, галузевої науки та управлінських структур, дослухається до їхніх порад і побажань, аби підвищувати якість теоретичного і практичного навчання студентів та відповідності їхніх знань сучасним вимогам виробництва.


В. Коваленко,
доцент кафедри аквакультури

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook